Notowania

ukraina
23.03.2013 13:48

Stan wyjątkowy pośnieżycach na Ukrainie

W ciągu doby w Kijowie spadło pół metra śniegu, czyli miesięczna norma. W zaspach utknęły nawet autobusy i tramwaje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Władze Kijowa ogłosiły stan wyjątkowy w mieście. Powodem są intensywne opady śniegu, które sparaliżowały ukraińską stolicę.

W ciągu doby w Kijowie spadło pół metra śniegu, czyli miesięczna norma. W wielu miejscach stolicy od wczoraj tworzą się korki. Niektóre nie zniknęły nawet w nocy. Część kierowców porzuciła samochody na poboczach. Są kłopoty z dostawą produktów spożywczych. Do potrzebujących nie mogą dojechać karetki pogotowia.

W zaspach utknęły autobusy, trolejbusy i tramwaje. W związku z tym niemal nie działa transport publiczny - poza metrem. Podjęto decyzję o częstszym kursowaniu pociągów kolejki podziemnej.

Oprócz służb miejskich w usuwanie śniegu zaangażowano ponad pół tysiąca wojskowych oraz 15 transporterów opancerzonych należących do armii.

Zamknięto stołeczne lotnisko na Żulanach, skąd latają samoloty między innymi do Katowic. Odwołano część lotów w głównym porcie lotniczym Ukrainy, Borysolu pod Kijowem.

Kłopoty są także w innych miastach. Główne trasy są przejezdne, ale panują na nich bardzo złe warunki jazdy. Milicja apeluje o unikanie podróży. Odwoływane są rejsy autobusów. Pociągi spóźniają się średnio o 20-30 minut, co jak na Ukrainę jest czymś wyjątkowym.

Czytaj więcej w Money.pl
Śnieżyce sparaliżowały kolejny kraj w Europie W stan gotowości postawiono wojsko z ciężkim sprzętem do odśnieżania dróg i usuwania uwięzionych w zaspach pojazdów.
Europejski gaz tańszy niż rosyjski? W styczniu 2013 roku NAK Naftogaz Ukrainy importował w rewersie z Europy przez Polskę 46,7 mln metrów sześć. gazu, za który zapłacił 390 dolarów za tys.m. sześć.
Tagi: ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz