Notowania

Przejdź na

Stan wojenny na Ukrainie? Minister obrony...

Rada Bezpieczeństwa Ukrainy na jutrzejszym posiedzeniu zajmie się kwestią wprowadzenia stanu wojennego w obwodach donieckim i ługańskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV)

Rada Bezpieczeństwa Ukrainy na jutrzejszym posiedzeniu zajmie się kwestią wprowadzenia stanu wojennego w obwodach donieckim i ługańskim - oświadczył w programie telewizyjnym minister obrony Mychajło Kowal.

_ - Jestem przekonany, że temat ten będzie omawiany i że zostanie podjęta odpowiednia decyzja _ - powiedział.

Radę Bezpieczeństwa zwołuje prezydent Petro Poroszenko w związku z zestrzeleniem w Ługańsku przez prorosyjskich separatystów samolotu transportowego z 49 wojskowymi na pokładzie. Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Pasażerowie maszyny i załoga zginęli.

Minister Kowal poinformował, że śledztwo rozpatruje m.in. wersję, że buntownicy, którzy zestrzelili czterosilnikowy samolot Ił-76, mogli dokonać ataku w wyniku zdrady dyspozytorów lotów._ - Przestępcy, którzy strzelali w ten samolot, byli bardzo dobrze przygotowani _ - powiedział.

Kowal oświadczył, że w związku ze śledztwem czasowo zawieszony w obowiązkach został m.in. naczelnik głównego zarządu operacyjnego Sztabu Generalnego generał-major Ołeksandr Szutow.

Do zestrzelenia transportowca z żołnierzami na pokładzie przyznali się w niedzielę separatyści z tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej._ - Ił-76 został zestrzelony przez siły naszej obrony powietrznej _ - powiedział na konferencji prasowej przywódca samozwańczego tworu Wałerij Bołotow.

Samolot rozbił się w sobotę o godzinie 1.10 czasu lokalnego przy podchodzeniu do lądowania w Ługańsku. Według świadków został trafiony samonaprowadzającym się pociskiem rakietowym ziemia-powietrze wystrzelonym z przenośnej ręcznej wyrzutni. Ukraińska prokuratura potwierdziła, że przyczyną katastrofy było zestrzelenie pociskiem kierowanym.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie żyje 49 osób. Wiadomo, kto jest winny Prorosyjscy separatyści z tak zwanej Ługańskiej Republiki Ludowej przyznali się, że to oni zestrzelili dzień wcześniej ukraiński samolot transportowy.
Nowy, przerażający bilans walk na Ukrainie Tylko w obwodzie donieckim w trakcie operacji antyterrorystycznej zginęło 225 osób.
"O wojnie domowej można zapomnieć" Prezydent kraju chce pokojowego rozwiązania.
Tagi: konflikt na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz