Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tusk
27.06.2012 16:48

Stan podwyższonej gotowości. Przez tratwę na Bugu

Ładunek wybuchowy płynął na tratwie. Było na nim zdjęcie...

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grzegorz Rogiński/KPRM)

Premier wprowadził stan podwyższonej gotowości wszystkich służb w Polsce. Donald Tusk podpisał zarządzenie numer 56, wprowadzające o godzi. 14 stan ALFA - podaje Radio ZET.

[Aktualizacja: godz. 17:10]

Straż Graniczna zatrzymała dryfującą tratwę, na której znajdowały się ładunki wybuchowe, zapalniki i zdjęcie Stadionu Narodowego. Zdjęcie stadionu znaleziono w telefonie komórkowym, który także znajdował się na tratwie. Do dwóch niewielkich ładunków trotylu przytwierdzone były wojskowe zapalniki.

Decyzja zapadła po spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych powiedziała, że wprowadzenie pierwszy stopnia alarmowego nie oznacza zagrożenia dla ludzkiego życia.

- _ Dopiero trzeci i czwarty stopień mówią o realnym zagrożeniu terrorystycznym. Pierwszy oznacza wprowadzenie działań prewencyjnych. Służby i administracja mają teraz zachować najwyższą gotowość _ - powiedziała rzecznik MSW.

Śledztwo w sprawie tajemniczej tratwy prowadzi Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Dzisiaj wieczorem obiekt będzie pusty, pierwszy półfinał Euro 2012 piłkarze zagrają w Doniecku. Kibice pojawią się na nim dopiero jutro, na meczu Niemcy - Włochy o godz. 20:45.

Czytaj więcej o Euro 2012 w Money.pl
Tusk grozi palcem: Nie tak się umawialiśmy Premier zapowiedział też, że dokładnie przeanalizowane zostaną kwestie odszkodowań za budowę stadionu narodowego.
Tusk gratuluje Czechom. Mówi, komu kibiucowaliśmy - _ Serdecznie gratulujemy naszym czeskim braciom ich drużyny i wspaniałych kibiców _- powiedział premier Donald Tusk.
Państwo obiecuje pieniądze bankrutom. Za... Podpisanie porozumień w sprawie zapłaty wynagrodzeń podwykonawcom Stadionu Narodowego spodziewane jest najbliższych tygodniach.
Tagi: tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz