Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
marihuana
11.03.2014 13:33

Stan Kolorado zarabia miliony na sprzedaży marihuany

Kolorado, pierwszy stan USA, który zezwolił na legalną sprzedaż marihuany, zebrał w styczniu ponad 3,5 mln dolarów z podatków i opłat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Casarsa/iStockphoto)

Kolorado, pierwszy stan USA, który zezwolił na legalną sprzedaż marihuany, zebrał w styczniu ponad 3,5 mln dolarów z podatków i opłat od jej sprzedaży do celów rekreacyjnych i medycznych - poinformował amerykański dziennik USA Today.

Jak wynika z przytoczonych przez dziennik danych, wpływy podatkowe z samej sprzedaży do celów rekreacyjnych to około 2 mln dolarów. W połowie lutego w całym stanie używkę sprzedawało ponad 160 sklepów.

Jak poinformowała telewizja Sky News, w styczniu sklepy w Kolorado sprzedały marihuanę wartą 14 mln dolarów. Kolorado zalegalizowało marihuanę w 2012 roku, ale legalnie można ją sprzedawać właśnie od stycznia.

Telewizja poinformowała, że ujawnienie danych dotyczących wpływów podatkowych ze sprzedaży marihuany wywołała ogólnostanową dyskusję o tym, w jaki sposób należy wydać te pieniądze. Przeciwny legalizacji konopi indyjskich do celów rekreacyjnych gubernator stanu John Hickenlooper uważa, że większość pieniędzy powinna trafić na leczenie uzależnień od narkotyków i realizację programów uświadamiających młodzież co do zagrożeń, jakie one niosą.

Według przewidywań gubernatora, przytoczonych przez USA Today, w ciągu roku wartość sprzedanej marihuany może sięgnąć 610 mln dolarów, a wpływy podatkowe dla stanu przekroczą 90 mln dolarów.

Sky News przypomina, że zgodnie z prawem federalnym marihuana nadal jest nielegalna, jednak rząd Stanów Zjednoczonych nie podejmuje działań przeciw stanom, które zdecydują inaczej. W ślady za Kolorado wkrótce pójdzie kolejny stan - w lecie marihuanę będzie można legalnie kupić w stanie Waszyngton.

Czytaj więcej w Money.pl
Zatrzymali handlarzy marihuaną. W Czechach Trzem z nich postawiono zarzuty niedozwolonego wytwarzania i sprzedawania środków odurzających.
Policja rozbiła gang narkotykowy na Śląsku Za handel narkotykami przywódcom grupy grozi nawet 10-letni pobyt w więzieniu.
Palenie marihuany? Szybsza psychoza Palenie marihuany może wywoływać u niektórych osób psychozę, zwłaszcza tych z historią pokrewnych zaburzeń zdrowia psychicznego w rodzinie czy posiadających specyficzne mutacje genetyczne.
Tagi: marihuana, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz