Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stadiony jednak bez piwa?

0
Podziel się:

MSWiA i resort zdrowia chcą, by kibice mogli kupować piwo.

Stadiony jednak bez piwa?
(PAP/JANUSZ KALINOWSKI)
bESJmIwl

Pomysł resortów spraw wewnętrznych oraz zdrowia, by już jesienią pozwolić kibicom na stadionach na picie piwa mającego poniżej 4,5 promila alkoholu, może spalić na panewce.

Jak pisze dziennik _ Polska _ policjanci, Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz niektórzy samorządowcy chcą blokować sprzedaż alkoholu kibicom.

_ - Od początku były o to kłótnie. Nie pochwalamy tego zapisu, bo nie przystaje do polskich realiów. Narzuciła nam go UEFA _ - opowiada wysoko postawiony oficer Komendy Głównej Policji. Oficjalnie nie chce komentować pomysłu rządu, ale zdradza, że policja ma już sposób na blokowanie sprzedaży alkoholu.

bESJmIwn

- _ W myśl projektu ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych alkoholu nie wolno bowiem sprzedawać na imprezach podwyższonego ryzyka, a o tym, czy mecz będzie miał taki status, zdecydują właśnie funkcjonariusze _ - pisze dziennik _ Polska _.

_ - Za niebezpieczne planujemy uznać prawie wszystkie mecze polskiej ligi piłkarskiej, a także kilka meczów ligi żużlowej. Na pewno piwa nie napiją się także kibice na meczach piłkarskiej reprezentacji _ - wylicza oficer policji.

ZOBACZ TAKŻE:

bESJmIwO
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)