Notowania

oszustwa w internecie
11.07.2012 17:06

Sprzedaż złota w sieci. Policja bada sprawę

O kilkadziesiąt oszustw przy internetowej sprzedaży złota na kwotę powyżej miliona złotych podejrzany jest przedsiębiorca z gminy Wadowice.

Podziel się
Dodaj komentarz

O kilkadziesiąt oszustw przy internetowej sprzedaży złota na kwotę powyżej miliona złotych podejrzany jest przedsiębiorca z gminy Wadowice. Sprawa jest rozwojowa, kolejne zawiadomienia o oszustwach napływają z całej Polski.

_ - Wysokość strat może wynieść nawet kilka milionów złotych _ - powiedział rzecznik prasowy małopolskiej policji Mariusz Ciarka.

Według ustaleń właściciel jednej z firm na terenie gminy Wadowice, trudniący się skupem i sprzedażą monet oraz złota i srebra inwestycyjnego, za pośrednictwem portali internetowych oferował do sprzedaży z kilkutygodniowym terminem dostawy wyroby ze złota i srebra.

Cieszył się dobrą reputacją wśród klientów, ale od pewnego momentu przestał się wywiązywać z zawieranych transakcji.

Zawiadomienia o oszustwach napływały od listopada 2011 roku do komisariatu policji w Andrychowie. Ostatecznie mężczyźnie zarzucono dokonanie 14 takich oszustw na kwotę ponad miliona złotych. Prokuratura Rejonowa w Wadowicach zastosowała wobec niego dozór policji oraz poręczenie majątkowe w kwocie 3,5 tys. zł.

Według śledczych sprawa jest rozwojowa, w dalszym ciągu z całej Polski napływają kolejne zawiadomienia o oszustwach. Podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia.

Tagi: oszustwa w internecie, złoto, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz