Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sprawdź, gdzie adwokaci poradzą za darmo

0
Podziel się

4 czerwca bezpłatnej pomocy udzieli 880 adwokatów w 193 miastach na terenie całego kraju.

Sprawdź, gdzie adwokaci poradzą za darmo
(Khz/Dreamstime)
bDZZyppN

Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich jest organizowany już po raz piąty._ Akcja kierowana jest do osób, których sytuacja materialna lub życiowa nie pozwala na skorzystanie z pomocy prawnika na zwykłych zasadach. W godzinach od 9 do 15 w siedzibach kancelarii adwokackich oraz niektórych Okręgowych Radach Adwokackich będą dyżurowali adwokaci i aplikanci adwokaccy _ - informuje biuro prasowe NRA.


Osoby zainteresowane poradami powinny w miarę możliwości zabrać ze sobą dokumentację dotyczącą ich spraw (np. umowy, akty notarialne, pisma z urzędów). Dzięki temu adwokaci będą mogli dokładne zapoznać się z problemem.

bDZZyppP

Organizatorzy podkreślają, że akcja cieszy się wielką popularnością. Co roku udzielanych jest od 12 do 14 tysięcy porad. Najczęściej zainteresowani oczekują pomocy w sprawach spadkowych, alimentacyjnych, podziału majątku po rozwodzie. Pytają również o kwestie związane z prawem pracy, prawem ubezpieczeniowym, a także dotyczącym nieruchomości i wypadków komunikacyjnych.

Adresy wszystkich kancelarii i innych punktów, gdzie udzielane będą darmowe porady, zostały już opublikowane.

Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich jest również okazją do upowszechniania świadomości społecznej o tzw. prawie ubogich (do adwokata z urzędu) czyli uprawnieniu mniej zamożnych obywateli do korzystania ze zwolnienia z opłat sądowych czy z bezpłatnego pełnomocnika w sądzie, opłacanego przez Skarb Państwa.

bDZZyppV

- _ W tej edycji chcemy również promować ideę ubezpieczeń ochrony prawnej. Oferuje ją coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych. Płacąc regularnie stosunkowo niskie składki będziemy mieli stały dostęp do prawnika. W ten sposób być może Polacy wyrobią w sobie potrzebę konsultowania wszelkich decyzji, które mogą mieć konsekwencje prawne _- informuje adwokat Monika Strus-Wołos, koordynatorka Dnia Bezpłatnych Porad Adwokackich.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t26787.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/adwokatura;ujawnia;w;internecie;rejestr;adwokatow,124,0,691580.html) Adwokatura ujawnia w internecie rejestr adwokatów Ma to ułatwić dostęp Polaków do usług prawniczych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/82/t77906.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/radcy;i;adwokaci;-;bedzie;polaczenie;korporacji,216,0,593624.html) Radcy i adwokaci - będzie połączenie korporacji? Radcowie chcą rozmawiać z adwokatami o tym czy na jakich zasadach połączyć zawody.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/88/t77912.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bedzie;pomoc;prawna;dla;poszkodowanych;w;wypadku,167,0,682407.html) Będzie pomoc prawna dla poszkodowanych w wypadku Adwokaci w Koszalinie i Szczecinie organizują bezpłatną pomoc.
bDZZypqq
prawo
kraj
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)