Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sprawca wyborczej niespodzianki u Komorowskiego

0
Podziel się:

Czy przekonał prezydenta do swoich pomysłów na nowy rząd? Znamy szczegóły.

Sprawca wyborczej niespodzianki u Komorowskiego
(PAP/Leszek Szymański)
bEUfiIpx

W Pałacu Prezydenckim druga tura konsultacji politycznych dotyczących powołania nowego rządu. Jako pierwszy przy Krakowskim Przedmieściu pojawił się Janusz Palikot.

Ruch Palikota zajął w wyborach parlamentarnych trzecie miejsce, za PO i PiS, otrzymując 10 proc. głosów. Zapewnił sobie 40 mandatów poselskich.

Janusz Palikot krytykuje propozycję niewymieniania ministrów rządu do końca roku, choć nie wyklucza poparcia takiego rządu. Zdaniem Palikota, główną przyczyną propozycji premiera jest konflikt w PO. Według niego, Grzegorz Schetyna chce być marszałkiem, a nie ministrem, a podobne oczekiwania ma Waldemar Pawlak.

bEUfiIpz

Palikot zaznaczył jednak, że jego ugrupowanie jest gotowe poprzeć na dwa miesiące rząd przejściowy pod warunkiem że premier przedstawi przyczyny pozostawienia takiego gabinetu. **

Jaka koalicja byłaby najlepsza na kryzys?

bEUfiIpF

Zapewnił, że wydeleguje do rządu fachowców, a nie członków jego ugrupowania czy posłów. _ Mamy więcej mandatów niż PSL i nasza propozycja jest bardzo rozsądna - _przekonuje.

Jedyne pewne nazwisko, które Janusz Palikot wymienia w tym kontekście to profesor Magdalena Środa. Ruch Palikota widziałby ją na stanowisku ministra edukacji. Pojawia się także nazwisko Jerzego Hausnera, który miałby zostać ministrem finansów.

Bronisław Komorowski spotyka się ze wszystkimi liderami partii politycznych, które są obecne w nowym parlamencie. Po Palikocie będzie rozmawiał z Waldemarem Pawlakiem. Wczoraj prezydent przyjął Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego.

Tworzenie rządu - czytaj o tym w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/7/t161031.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/dzis;poznamy;nowy;rzad;tuska;poleca;glowy,83,0,934995.html) Polecą głowy w rządzie Tuska. To już pewne Z teką ministra pożegna się dwóch ministrów. Zobacz, kto.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t153967.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/doradca;prezydenta;ujawnia;kulisy;rozmowy;z;tuskiem,30,0,935198.html) Ujawnia co Tusk uzgodnił z Komorowskim Nałęcz: _ Terminy konstytucyjne umożliwiają powołanie nowego rządu dopiero w grudniu _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/202/t160970.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kaczynski;w;cztery;oczy;z;komorowskim;ujawniamy;o;czym;rozmawiali,13,0,934669.html) Kaczyński w cztery oczy z Komorowskim. Ujawniamy o czym rozmawiali Politycy PO i PSL: _ Konsultacje to obowiązek prezesa, a nie okazja do fochów. Coś się w nim zmieniło _.
bEUfiIqa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)