Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
napad na bank
22.12.2012 10:12

Sprawca napadu na bank zwolnił zakładnika i poddał się

Policja podała, ze sprawca to około 20-letni Niemiec; zażądał 1 mln euro i możliwości ucieczki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Sprawca napadu na bank w Berlinie po blisko 10 godzinach w otoczonym przez policję budynku zwolnił zakładnika i poddał się - podały w sobotę nad ranem niemieckie władze.

Wzięty jako zakładnik pracownik banku nie odniósł żadnych obrażeń - dodała agencja DPA.

Sprawca próbował dokonać napadu rabunkowego na filię Deutsche Bank w eleganckiej dzielnicy Zehlendorf koło godziny 16. Blisko 20 osób zdołało zbiec z banku tylnym wyjściem jeszcze przed przybyciem policji. Później miejsce otoczyło około 300 funkcjonariuszy.

Policja podała, ze sprawca to około 20-letni Niemiec; zażądał 1 mln euro i możliwości ucieczki.

Według stron internetowych dziennika _ Bild _ mężczyzna po długich negocjacjach z policjantami zgodził się uwolnić zakładnika. Po tym oddział interwencyjny wkroczył do budynku i zatrzymał napastnika. Sprawca nie stawiał oporu.

Niektóre niemieckie media pisały, że napastnik groził zdetonowaniem bomby; policja ani nie potwierdziła, ani nie zdementowała tych informacji.

Czytaj więcej w Money.pl
Ze Szczecina do Berlina w 90 minut Nowe połączenie kolejowe zacznie działać najpóźniej do 2020 r. Ministrowie transportu Polski i Niemiec podpisali porozumienie w tej sprawie.
Tragedia w Niemczech. Rozbił się polski bus Według wstępnych ustaleń bus wyjechał z parkingu między miejscowościami Bestensee i Gross Koeris i uderzył w drzewo.
Niemcy chcą przystać na propozycję Polski Pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego Władysław Bartoszewski apelował o realizację tego punktu wspólnych uzgodnień.
Tagi: napad na bank, Berlin, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz