Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sprawca masakry w Kolorado w marcu mówił koledze o swych planach

0
Podziel się:

Prokuratura zabiega obecnie o wgląd do dokumentów Holmesa z Uniwersytetu Kolorado w Denver.

Sprawca masakry w Kolorado w marcu mówił koledze o swych planach
(Mike Miley/CC BY-SA 2.0/Flickr)

Sprawca lipcowej strzelaniny w kinie w Aurorze w stanie Kolorado James Holmes już w marcu tego roku mówił koledze ze studiów, że ma zamiar zabić ludzi - wynika z ujawnionych dokumentów sądowych.

Prokuratura zabiega obecnie o wgląd do dokumentów Holmesa z Uniwersytetu Kolorado w Denver. Jak poinformowała prokuratura, Holmes w czerwcu zrezygnował ze studiów doktoranckich po tym, gdy nie zdał egzaminów, po czym groził profesorom. Nie sprecyzowano, na czym miały polegać te groźby.

Podano też, że w związku z takim zachowaniem Holmesowi odmówiono wstępu do uniwersyteckiego kampusu. W chwili, gdy doszło do masakry, Holmes był w trakcie procedury rezygnacji ze studiów.

Zdaniem prokurator Karen Pearson prawdopodobnym motywem zbrodni może być właśnie frustracja Holmesa w związku z porażką na uczelni, gdzie jeden z profesorów miał zasugerować, że może on nie podołać studiom doktoranckim. W tym samym czasie kupił on wielką ilość amunicji, kamizelkę kuloodporną i materiały wybuchowe - twierdzi prokurator.

Obrońcy oskarżonego twierdzą, że prokuratura nie powinna mieć dostępu do dokumentacji Holmesa z czasów studiów. Obrona nie ustosunkowała się natomiast do doniesień o groźbach czynionych pod adresem profesorów.

20 lipca 24-letni James Holmes zastrzelił 12 osób, a 58 ranił podczas nocnej premiery filmu o Batmanie _ Mroczny rycerz powstaje _. 10 dni później przedstawiono mu w sądzie stanowym w Denver formalne zarzuty, w tym 24 zarzuty morderstwa z premedytacją. Grozi mu kara śmierci. Adwokat Holmesa, Daniel King, twierdził, że jest on chory psychicznie i prawdopodobnie taka będzie linia obrony.

Czytaj więcej o tej sprawie w Money.pl
Zabijał na "Batmanie", jest chory psychicznie? James Holmes został oskarżony o zabójstwo 12 ludzi i zranienie kolejnych 58. Teraz okazuje się, że jest chory psychicznie i przed strzelaniną zabiegał o pomoc.
Kolejny szaleniec z arsenałem broni? Mężczyzna, który miał być zwolniony z firmy przesyłkowej, kilkakrotnie telefonował do pracodawcy, by powiedzieć: Jestem Jokerem, załaduję broń i wszystkich wystrzelam.
Obama: Przyszedłem tu jako mąż i ojciec Od kul 24-letniego Jamesa Holmesa zginęło 12 osób, w tym 6-letnia dziewczynka, 58 zostało rannych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)