Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sprawca groźnego zamachu zatrzymany

0
Podziel się

W wyniku serii niewielkich eksplozji przed siedzibą partii w Taiyuan, w północnej prowincji Shanxi, zginęła jedna osoba, a osiem zostało rannych.

Sprawca groźnego zamachu zatrzymany
(PAP/EPA/YU TU)
bEifsvnp

Chińska policja powiadomiła, że zatrzymała sprawcę wybuchów przed siedzibą prowincjonalnych władz partii komunistycznej w mieście Taiyuan. Jak podały media państwowe, 41-letni mężczyzna, wcześniej karany za kradzież, przyznał się do winy.

_ Policja znalazła w jego domu ładunki wybuchowe domowej roboty i liczne dowody jego przestępstw _ - ogłosiła telewizja państwowa. Przekazała dane zatrzymanego - jest nim 41-letni Feng Zhijun. O szczegółach jego zatrzymania nie poinformowano. Nie podano też informacji o motywach ataku.

W wyniku serii niewielkich eksplozji przed siedzibą partii w Taiyuan, w północnej prowincji Shanxi, zginęła jedna osoba, a osiem zostało rannych. Wybuchy uszkodziły też kilka pojazdów.

bEifsvnr

Tego rodzaju incydenty nie są rzadkością w Chinach; w drugiej gospodarce świata poszerza się przepaść między biednymi i bogatymi, źródłem napięć jest też korupcja i kwestie ochrony środowiska - pisze Reuters.

Czytaj więcej w Money.pl
Zatrzymani w związku z atakiem na Tiananmen Chińska policja poinformowała wczoraj, że już kilka godzin po zdarzeniu aresztowano 5 Ujgurów.
W Chinach złapali internetowych terrorystów Sąd uznał 19 Ujgurów należących do czterech grup za winnych rozpowszechniania multimedialnych materiałów promujących terroryzm.
Terrorysta uciekł przebrany za kobietę Podejrzewany o związki z somalijskimi islamistami 27-letni Mohammed Ahmed Mohamed, któremu brytyjska policja ograniczyła swobodę poruszania, wymknął się.
bEifsvnS
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)