Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sprawa Trynkiewicza znów w sądzie

0
Podziel się:

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie zbada zażalenie dyrektora więzienia na postanowienie o nieizolowaniu Mariusza T.

Sprawa Trynkiewicza znów w sądzie
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Sąd okręgowy orzekł, że tymczasowa izolacja nie jest konieczna, a po wyjściu na wolność T. ma być objęty działaniami operacyjno-rozpoznawczymi i nie może opuszczać kraju.

Wczoraj T. zakończył odbywanie kary 25 lat więzienia i wyszedł na wolność. Dyrektor rzeszowskiego więzienia chciał, by tak się nie stało i żeby T. - do czasu rozstrzygnięcia sprawy o uznanie go za osobę _ zaburzoną _ i niebezpieczną - był tymczasowo izolowany. Jednak sąd okręgowy się na to nie zgodził; zdecydował natomiast o objęciu Mariusza T. nadzorem policji i zakazał opuszczania kraju.

Na decyzję tę zażalenie złożył dyrektor zakładu karnego; złożenie zażalenia zapowiedział także pełnomocnik Mariusza T., który ma na to czas do piątku.

Niejawne posiedzenie sądu apelacyjnego w tej sprawie odbędzie się w poniedziałek. _ O decyzji sądu poinformujemy na konferencji prasowej o godz. 14 _ - powiedział rzecznik rzeszowskiego sądu apelacyjnego Roman Skrzypek.

Ubiegłotygodniowa decyzja sądu okręgowego miała być zabezpieczeniem do czasu prawomocnej decyzji w sprawie ewentualnego uznania T. za osobę z zaburzeniami, niebezpieczną i izolowania go po odbyciu kary w ośrodku w Gostyninie. Rozpoczęte w tej sprawie 10 lutego postępowanie zostało odroczone do 3 marca. Wtedy mają być przesłuchani świadkowie.

T. to pedofil skazany w 1989 r. za zabójstwo czterech chłopców na karę śmierci, zamienioną potem na mocy amnestii na 25 lat więzienia.

Ustawa o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób weszła w życie 22 stycznia. Umożliwia na mocy decyzji sądu cywilnego zastosowanie wobec takiej osoby, już po odbyciu przez nią kary więzienia, nadzoru prewencyjnego lub leczenia w ośrodku zamkniętym.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent zadziała w sprawie Mariusza T.? Bronisław Komorowski czeka ze skierowaniem ustawy o izolacji groźnych przestępców do TK, gdyż nie chce przyczyniać się do podsycania atmosfery wokół sprawy Mariusza T.
Marek Biernacki poda się do dymisji? - _ Nie widzę podstaw do rezygnacji _- zapewnia minister sprawiedliwości.
Jest akt oskarżenia przeciwko pedofilowi Akt oskarżenia trafił już do sądu - podała śląska policja. Podejrzany ma 35 lat.
"Tusk musi się wytłumaczyć z Trynkiewicza" - _ Minister Sienkiewicz zapowiada, że Mariusz T. dostanie ochronę. Ja uważam, że w takim razie całe społeczeństwo powinno ją dostać _ - mówi Adam Hofman, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)