Notowania

wiadomości
06.11.2013 13:37

Sprawa przetargu na radary do prokuratury

Firma, która wygrała wart 26 mln zł przetarg na dostawę i montaż radarów na lotniskach w Warszawie i Krakowie, mogła posłużyć się fałszywymi dokumentami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(brytta/iStockphoto)

Nie wiadomo jeszcze, która prokuratura poprowadzi postępowanie w sprawie domniemanego posłużenia się przez jedną z firm sfałszowanym dokumentem. Na razie trwają dwa postępowania sprawdzające.

_ Wiadomości _ TVP1 ujawniły, że firma, która wygrała wart 26 mln zł przetarg na dostawę i montaż radarów na lotniskach w Warszawie i Krakowie, mogła posłużyć się fałszywymi dokumentami. Miały one potwierdzić jej doświadczenie w instalowaniu takich urządzeń w innych portach lotniczych na świecie.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak powiedział, że Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów prowadzi postępowanie sprawdzające z zawiadomienia firm uczestniczących w przetargu. Oddzielne postępowanie sprawdzające prowadzi natomiast z urzędu Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota. _ Wkrótce zapadnie decyzja, która jednostka zajmie się sprawą _ - dodał Nowak.

Jeszcze w sierpniu Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego złożyła zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie - poinformował rzecznik ABW ppłk Maciej Karczyński. Dodał, że w ramach tzw. tarczy antykorupcyjnej Agencja pozyskała informacje o możliwych nieprawidłowościach w przetargu. _ Z ustaleń wynikało, że jedna z firm mogła przedłożyć sfałszowaną dokumentację potwierdzającą jej referencje _ - dodał.

Według TVP jednym z warunków przetargu zorganizowanego przez Państwową Agencję Żeglugi Powietrznej, było udokumentowanie przez oferenta doświadczenia oraz podanie przez niego miejsca, gdzie już montował oferowane urządzenia. Wygrana firma przedstawiła dokumenty, z których wynikało, że zainstalowała i certyfikowała swój radar na lotnisku w Chinach.

Potwierdzeniem tego faktu miał być dokument podpisany przez jednego z chińskich urzędników, potwierdzający jakość i atesty radarów. _ Wiadomości _ podały, że z oficjalnej odpowiedzi chińskiej strony wynika, że pieczątka na dokumencie nie jest pieczątką urzędu, a osoba, która pod dokumentem się podpisała, nigdy tam nie pracowała.

Czytaj więcej w Money.pl
LOT będzie woził rządowych VIP-ów? Dwie firmy - Blue Jet i PLL Lot - złożyły oferty w przetargu na czarter samolotów do transportu osób zajmujących najwyższe stanowiska w państwie.
Strajk kontrolerów lotu odwołany W poniedziałek odbędą się rozmowy związkowców z Komisja Europejską.
Minister obiecuje: nie ma mowy o upadku LOT Wiceminister skarbu Rafał Baniak podkreśla, że wyniki finansowe przewoźnika są po 9 miesiącach o prawie 50 milionów złotych lepsze wobec założeń.
Boeing padł ofiarą własnego sukcesu Oczekiwania wobec najnowocześniejszego liniowca XXI w. były tak wysokie, że teraz każda usterka jest skrzętnie odnotowywana przez media i wpływa na wizerunek producenta i linii lotniczych.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz