Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
papała
15.06.2012 11:10

Sprawa Papały. Sąd rozpatruje zażalenia na areszt podejrzanych

Uchylenia aresztu domagają się obrońcy czterech spośród pięciu podejrzanych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Iwańczuk/Reporter)

*Przed łódzkim sądem okręgowym rozpoczęło się posiedzenie, na którym rozpatrywane są zażalenia na areszt podejrzanych w sprawie zabójstwa gen. Marka Papały. Uchylenia aresztu domagają się obrońcy czterech spośród pięciu podejrzanych. *

Na zdjęciu Marek Papała

Zażalenia nie złożył obrońca Igora M., pseud. Patyk, podejrzanego o zabójstwo generała. Pod koniec kwietnia łódzka Prokuratura Apelacyjna, która prowadzi śledztwo w sprawie śmierci generała, poinformowała, że do zabójstwa Papały doszło w wyniku napadu rabunkowego z użyciem broni palnej, a sprawcy zamierzali ukraść samochód należący do byłego szefa policji. Podczas napadu jeden z mężczyzn miał oddać do Papały śmiertelny strzał.

W związku z tą sprawą zatrzymano pięć osób. Dwie z nich: Igor M., pseud. Patyk (dawniej Igor Ł. - zmienił nazwisko) i Mariusz M. - usłyszały zarzuty zabójstwa Papały; bracia J. - zarzuty usiłowania napadu rabunkowego. Piąta osoba, Tomasz W. - zarzuty związane z przestępczością samochodową (takie same usłyszała pozostała czwórka). Wszyscy zostali aresztowani.

Gen. Marek Papała, były komendant główny policji, został zastrzelony w Warszawie 25 czerwca 1998 r. w samochodzie przed blokiem, w którym mieszkał. W toku śledztwa rozpatrywano 11 wersji. Sprawę prowadziła Prokuratura Apelacyjna w Warszawie. W końcu 2009 r. śledztwo przekazane zostało Prokuraturze Apelacyjnej w Łodzi; powołano nowy specjalny zespół prokuratorów i policyjną grupę śledczą.

Oprócz łódzkiego śledztwa w sprawie śmierci generała toczy się w Warszawie proces Ryszarda Boguckiego (zezwolił na ujawnianie danych) i Andrzeja Z., pseud. Słowik. Ze względu na ostatnie ustalenia łódzkiej prokuratury rozprawę odroczono bezterminowo.

Czytaj więcej w Money.pl
Wiemy, kiedy będzie decyzja w sprawie Papały Obrońcy czterech z podejrzanych złożyli zażalenia na areszt. Nie zrobił tego jedynie Patyk.
Jest decyzja w sprawie "Słowika" i Boguckiego
Grozi im dożywocie. Zostaną uniewinnieni? Sąd ma zakończyć trwający ponad dwa lata proces Ryszarda Boguckiego i Andrzeja Z., _ Słowika _.
Tagi: papała, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz