Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
marek papała
27.04.2012 13:06

Sprawa Papały będzie zbadana przez specjalną komisję

Politycy chcą zająć się śledztwem w sprawie zabójstwa gen. Papały, zwłaszcza nowymi informacjami dotyczącymi Igora M., ps. Patyk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka Ryszard Kalisz (SLD) poinformował, że za dwa tygodnie zwoła specjalne posiedzenie komisji w sprawie śledztwa dotyczącego okoliczności śmierci gen. Marka Papały._ _

_ - Prawdopodobnie za dwa tygodnie zwołam posiedzenie komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Będę rozmawiał jeszcze o tym z przewodniczącym komisji administracji i spraw wewnętrznych Markiem Biernackim, aby to było wspólne posiedzenie _ - powiedział Kalisz.

Według niego posiedzenie to miałoby być poświęcone śledztwu w sprawie zabójstwa gen. Papały, zwłaszcza nowych informacji dotyczących Igora M., ps. Patyk. - _ Byłoby one poświęcone temu, że już od razu były dowody w stosunku do Igora M., ps. Patyk w postaci odcisku palca na samochodzie gen. Papały, no i generalnie przebiegu śledztwa _ - zaznaczył polityk Sojuszu.

Również Biernacki (PO) jest zdania, że powinno się odbyć wspólne posiedzenie komisji: sprawiedliwości oraz administracji i spraw wewnętrznych. _ - Na pewno warto byłoby o tej sprawie porozmawiać i podyskutować też o stanie polskiego wymiaru sprawiedliwości _ - powiedział Biernacki.

Gen. Papała, były komendant główny policji, został zastrzelony w Warszawie 25 czerwca 1998 r. w samochodzie przed blokiem, w którym mieszkał. W toku śledztwa rozpatrywano 11 wersji. Sprawę prowadziła prokuratura apelacyjna w Warszawie. W końcu 2009 r. śledztwo przekazano Prokuraturze Apelacyjnej w Łodzi. W tej sprawie powołano specjalny zespół prokuratorów. Również Komendant Główny Policji powołał nową, 7-osobową grupę śledczą, w skład której weszli funkcjonariusze biura kryminalnego, CBŚ i biura wywiadu kryminalnego KGP.

Według nowych ustaleń do zabójstwa doszło w wyniku napadu rabunkowego z użyciem broni palnej. Sprawcy zamierzali ukraść samochód należący do Papały. Podczas napadu jeden z mężczyzn oddał śmiertelny strzał do b. komendanta policji.

W tej sprawie w miniony poniedziałek zatrzymano w sumie pięciu mężczyzn. Dwóch z nich Igor M. (kiedyś Ł., zmienił nazwisko) i Mariusz M. usłyszało zarzuty zabójstwa Papały, które miało związek z usiłowaniem rozboju z bronią w ręku na jego osobie. Dwie kolejne osoby - bracia J. - usłyszeli zarzuty usiłowania napadu rabunkowego na Marku Papale. Piąta osoba, Tomasz W. - zarzuty związane z przestępczością samochodową. Takie same zarzuty usłyszeli również czterej wymienieni wcześniej sprawcy.

Dziś _ Fakt _ napisał, że śledczy badający okoliczności zabójstwa b. komendanta głównego policji, mieli odcisk palca _ Patyka _, oskarżonego teraz o zabójstwo generała, i to znaleziony na szybie samochodu Papały, nic jednak z tym nie zrobili.

Czytaj więcej w Money.pl
Biznesmen zlecił zabójstwo? Minister go broni Edward Mazur miał być odpowiedzialny za zlecenie zabójstwa byłego komendanta głównego policji Marka Papały.
IV RP przed Trybunałem? Kto odpowie? Wniosek o postawienie przed Trybunałem premiera lub członków rządu może złożyć co najmniej 115 posłów lub prezydent.
SLD z Palikotem? Na razie "partnerstwo" Leszek Miller chce forsować ustawę o związkach partnerskich. _ Jesteśmy otwarci na współpracę z innymi partiami _.
Tagi: marek papała, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz