Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sprawa olewnika
25.04.2012 11:20

Sprawa Olewnika. Rodzina domaga się pieniędzy od prokuratury

Rodzina Krzysztofa Olewnika oskarża prokuratorów o nadużycia i manipulację.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Jakubowski)

Przeprosin i sprostowania nieprawdziwych informacji o Krzysztofie Olewniku oraz wpłaty 600 tysięcy zł na fundację jego imienia żąda od gdańskiej prokuratury rodzina Olewników.

aktualizacja: 11:50

Według siostry Krzysztofa - Danuta Olewnik prokuratura, będąc odpowiedzialną za przecieki ze śledztwa, próbuje zrobić z jej brata _ przestępcę albo mordercę _. Podkreśliła też, że nieprawdą jest, by rodzina zataiła jakieś dowody w sprawie.

- _ Mam wrażenie , że prokuratura chce zrobić na siłę z mojego brata przestępcę, mordercę np. wydumanej ukraińskiej prostytutki _ - powiedziała Danuta Olewnik-Cieplińska, siostra Krzysztofa Olewnika.

_ - Nieprawdą jest, że w domu Krzysztofa był monitoring. Nieprawdą jest, że nagrywaliśmy i manipulowaliśmy nagraniami z głosem Krzysztofa. Nieprawdą jest, że mój brat sam się uprowadził _ - dodała Danuta Olewnik.

POSŁUCHAJ DANUTY OLEWNIK:

źródło: IAR

Danuta Olewnik dodała, że prokuratura powinna być obiektywna i mówić prawdę.

Do grona pełnomocników rodziny Olewników dołączył Janusz Kaczmarek - obecnie radca prawny. To on 25 kwietnia skierował wezwanie przedsądowe do prokuratury z zapowiedzią, że jeśli nie dojdzie do przeprosin i sprostowania lub innej ugody, rodzina może wystąpić w tej sprawie do sądu.

To sensacyjny zwrot w sprawie Olewnika Prokuratorzy szukają dowodów w związku z powrotem do pierwotnej wersji śledztwa, mówiącej o samouprowadzeniu.
Przeszukali dom Olewnika. Śledztwo na niby W domu Olewników w Świerczynku pod Drobinem zakończyło się przeszukanie prowadzone dziś przez prokuraturę i policję.
Usłyszał nowe zarzuty w sprawie Olewnika Rozszerzenie zarzutu wobec byłego policjanta, dotyczy zniszczenia nagrań z podsłuchów telefonów służących do kontaktu z porywaczami.
Tagi: sprawa olewnika, olewnik, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz