Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sprawa Neumanna wciąż nierozwiązana

0
Podziel się:

Premier Donald Tusk pytany o sprawę powiedział, że mimo wielu informacji na ten temat trudno wyrobić sobie jednoznaczną opinię.

Sprawa Neumanna wciąż nierozwiązana
(Reporter Poland)

Premier wciąż analizuje sprawę wiceministra Neumanna. Tygodnik _ Wprost _ podał, że Neumann _ w skandaliczny sposób wspierał interesy prywatnej kliniki, która oszukuje pacjentów _. Wiceminister zdrowia odpiera zarzuty.

Premier Donald Tusk pytany o sprawę powiedział, że mimo wielu informacji na ten temat trudno wyrobić sobie jednoznaczną opinię. Dodał, że jeśli będzie miał poważne wątpliwości w tej sprawie, z dymisją Neumanna _ nie będzie się wahał ani jednego dnia _:

- _ Jestem po pierwszej rozmowie z ministrem Arłukowiczem, czekam na jego rekomendację. Nie pozwala mi jednym zdaniem powiedzieć, to jest czarne, a to białe. Będę jeszcze czekał na dodatkowe informacje. Na razie nic nie wskazuje na to, aby minister Neumann zrobił coś złego _ - powiedział Donald Tusk.

Donald Tusk dodał, że nie ma zastrzeżeń do publikacji tygodnika, ale zauważył, że artykuł jest chaotyczny. Z drugiej strony wyjaśnienia resortu zdrowia nie dają mu też w pełni klarownego obrazu sytuacji. Premier tłumaczył, że cała spraw a jest skomplikowana pod względem proceduralnym.

Według _ Wprost _ lecznica rzekomo wspierana przez Neumanna, _ naciągnęła _ swoich klientów na półtora miliona złotych, co wykazały kontrole NFZ. Wbrew prawu miała pobierać dodatkowe opłaty za leczenie refundowane przez NFZ. Za te praktyki Fundusz we wrześniu 2013 wymówił klinice kontrakt. Szpital złożył w tej sprawie zażalenie. Neumann miał rzekomo interweniować w tej sprawie w NFZ, domagając się przedłużenia kontraktu dla placówki. Sławomir Neumann zapowiedział, że przeciwko tygodnikowi złoży pozew do sądu. Wiceminister twierdzi, że dziwnym trafem po wypowiedzeniu kontraktu klinice Sensor, w trybie rokowań skierowano oferty tylko do dwóch szpitali okulistycznych spoza Warszawy.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier zabrał głos w sprawie Neumanna Donald Tusk nie wyklucza wniosków personalnych w stosunku do wiceministra zdrowia.
Afera w NFZ. Chcą wyjaśnień premiera PiS zareagował na publikację tygodnika Wprost, według której wiceminister zdrowia Sławomir Neumann od kilku miesięcy walczy o interesy prywatnej klinki Sensor.
Ministerstwo Zdrowia sprzecznie o NFZ Wiceminister zdrowia nie wyklucza, że resort zrezygnuje z pomysłu likwidacji centrali Narodowego Funduszu Zdrowia.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)