Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Austria
02.07.2012 08:20

Sprawa Nataschy Kampusch ponownie badana przez FBI?

Komisja parlamentu Austrii zaleciła, by FBI zbadało sprawę dziewczyny, która przez 8 lat była więziona w piwnicy przez swego porywacza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(cliff1066/CC/Flickr)

Komisja parlamentu Austrii zaleciła, by FBI zbadało sprawę dziewczyny, która przez 8 lat była więziona w piwnicy przez swego porywacza. Powołano się przy tym na uprzednio zignorowane niespójności, które mogą wskazywać na udział osoby trzeciej.

O głośnej sprawie sprzed kilku lat napisał dzisiaj w wydaniu internetowym brytyjski dziennik _ The Independent _. Członkowie komisji śledczej badającej sprawę Nataschy Kampusch uznali, że austriacka policja nie zbadała należycie wszystkich tropów w śledztwie. Nie wykluczono też definitywnie udziału osoby trzeciej.

Rząd rozpatrzy rekomendację komisji, która wskazała, że zagraniczni śledczy - jak wskazani w raporcie agenci amerykańskiego Federalnego Biura Śledczego (FBI) - mogliby rzucić nowe światło na niewyjaśnioną do końca sprawę.

W 1998 roku 10-letnia wówczas Natascha Kampusch została porwana prosto z jednej z wiedeńskich ulic. Kolejne osiem lat spędziła w specjalnie przystosowanej do tego celu piwnicy pod domem swego porywacza. Uciekła w 2006 roku. Tego samego dnia policja znalazła ciało porywacza Wolfganga Priklopila na torach kolejowych. Uznano, że sprawca popełnił samobójstwo.

W toku śledztwa na jaw wyszły jednak nieścisłości. Powoływano się zwłaszcza na relację jedynego świadka, szkolnej koleżanki Nataschy, która twierdziła, że Priklopil miał wspólnika. Miał on prowadzić furgonetkę, do której mężczyzna zaciągnął dziewczynkę. Parlamentarna komisja odkryła, że na świadka była wywierana presja, by nie powtarzać tej relacji. Wcześniej pod uwagę brano jedynie możliwość, że Priklopil działał w pojedynkę. Obecnie w Austrii powstaje film fabularny o historii Nataschy.

Czytaj więcej w Money.pl Money.pl
Jest śledztwo FBI wobec znanego banku Czy podjęte przez JPMorgan bardzo ryzykowne transakcje spekulacyjne były zabronione? Na to pytanie mają odpowiedzieć śledczy.
Kolejny Madoff trafił do aresztu. Oto powód Peter Madoff był dyrektorem do spraw kontroli legalności w spółce Bernard L. Madoff Securities LLC, gdy jego brat został aresztowany 11 grudnia 2008 roku.
Będą dłużej badać sprawę płk. Przybyła Śledztwo ma wyjaśnić okoliczności postrzelenia się wojskowego prokuratora.
Tagi: Austria, porwania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz