Notowania

mariusz t.
14.02.2014 15:22

Sprawa Mariusza T. Pełnomocnik złoży zażalenie na postanowienie sądu

Rzeszowski sąd zdecydował, że T. po wyjściu z więzienia będzie objęty działaniami operacyjno-rozpoznawczymi i nie może opuszczać kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Darek Delmanowicz)

Dziś mija termin złożenia zażalenia przez pełnomocnika. - _ Na pewno złożę je w sądzie _ - zapewnił Lewandowski. Nie chciał mówić, jaka będzie jego treść.

Zażalenie na postanowienie Sądu Okręgowego w Rzeszowie o tymczasowym nieizolowaniu Mariusza T. złożył już wcześniej dyrektor Zakładu Karnego w Rzeszowie. Chciał on, żeby T. był izolowany do czasu rozstrzygnięcia sprawy o uznanie go za osobę zaburzoną i niebezpieczną. Zażalenie dyrektora ma zbadać w poniedziałek Sąd Apelacyjny w Rzeszowie.

Jeśli do sądu dotrze też zażalenie pełnomocnika T., będzie rozpatrywane na tym samym niejawnym posiedzeniu sądu. Decyzja sędziów zostanie przekazana na konferencji prasowej w poniedziałek o godz. 14 - powiedział rzecznik SA Roman Skrzypek.

Działania operacyjno-rozpoznawcze i zakaz opuszczania kraju orzeczone wobec T. to zabezpieczenie do czasu prawomocnej decyzji sądu w sprawie ewentualnego uznania T. za osobę niebezpieczną i izolowaniu go po odbyciu kary 25 lat więzienia. Rozpoczęte w tej sprawie 10 lutego postępowanie, odroczono do 3 marca.

T. to pedofil skazany w 1989 r. za zabójstwo czterech chłopców na karę śmierci, zamienioną potem na mocy amnestii na 25 lat więzienia. 11 lutego wyszedł na wolność.

Izolowanie osób uznanych za niebezpieczne umożliwia ustawa o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób, która weszła w życie 22 stycznia. Na mocy decyzji sądu cywilnego wobec takiej osoby, można już po odbyciu przez nią kary więzienia, zastosować nadzór prewencyjny lub leczenie w ośrodku zamkniętym.

Czytaj więcej w Money.pl
Bronią Biernackiego w sprawie Mariusza T. _ To ludzie, którzy biorą pieniądze podatników zawiedli i powinni ponieść odpowiedzialność. Nie jest to minister sprawiedliwości _ - zaznaczył Przemysław Wipler.
Pornografia w celi T. Śledztwo nie rusza Śledczy nie zdecydowali się na wszczęcie śledztwa, ani postawienia zarzutów T., ale nadal prowadzą czynności sprawdzające w tej sprawie.
Mariusz T. nie przebywa już w więzieniu w Rzeszowie Wcześniej Komendant Główny Policji oświadczył, że T. objęty został ochroną policyjną.
Tagi: mariusz t., wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz