Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Sprawa krzyży" trafiła do prokuratury w Kozienicach

0
Podziel się:

Prokuratorzy ustalą czy szef radomskiej policji wydał polecenie służbowe usunięcia krzyży w komendzie i podległych komisariatach, a tym samym przekroczył swoje uprawnienia.

"Sprawa krzyży" trafiła do prokuratury w Kozienicach
(Mikdam/Dreamstime)

Karol Szwalbe miał też zniechęcać funkcjonariuszy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę.

Anonimy z takimi zarzutami trafiły na biurko Mazowieckiego Komendanta Policji i do rąk biskupa radomskiego. Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości powiadomili o spawie m.in. Prokuratora Generalnego i Rzecznika Praw Obywatelskim.

Teraz prokuratura zbada czy decyzje komendanta Szwalbe mogły naruszyć prawa jego podwładnych do uczuć religijnych i czy można to uznać za działanie na szkodę interesu publicznego i prywatnego tłumaczy Małgorzata Chrabąszcz z Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

- _ Prokurator będzie prowadził śledztwo osobiście. Termin śledztwa będzie upływał w dniu 29 listopada tego roku. W tym czasie będą przesłuchiwani funkcjonariusze w charakterze świadków i inne osoby, które maja wiedzę na temat tego zdarzenia - _ mówi Małgorzata Chrabąszcz. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzi też policja.

Czytaj więcej w Money.pl
Szef policji tłumaczy się w sprawie krzyży Komendant radomskiej policji Karol Szwalbe oświadczył, że nikogo nie namawiał do usuwania krzyży i nie zniechęcał funkcjonariuszy do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę.
W dbałości o czystość chcą usunąć krzyż Sąd uznał, że obecność symbolu religijnego w miejscu publicznym, np. w Sejmie, nie narusza swobody sumienia. Według polityka RP wyrok był _ kuriozalny _.
"Kto z krzyżem walczy od krzyża zginie", czyli kto kogo najpierw zabije? Bartosz Chochołowski analizuje słowa Beaty Kempy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)