Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
proces tymoszenko
28.06.2013 13:16

Sprawa Julii Tymoszenko. Kto ją odwiedził?

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski i były szef Parlamentu Europejskiego Pat Cox spotkali się wczoraj w szpitalu w Charkowie z byłą premier Ukrainy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski i były szef Parlamentu Europejskiego Pat Cox spotkali się wczoraj w szpitalu w Charkowie z byłą premier Ukrainy - podał portal Interfax-Ukraina.

Obaj politycy od czerwca ubiegłego roku obserwują z ramienia PE postępowania sądowe wobec polityków ukraińskiej opozycji. Z Tymoszenko spotkali się w szpitalu w Charkowie na wschodzie Ukrainy, gdzie opozycjonistka jest leczona pod nadzorem służby więziennej.

Po trwającym około 2,5 godziny spotkaniu nie wypowiedzieli się dla prasy. Kwaśniewski i Cox przyjechali na Ukrainie już trzeci raz w ciągu miesiąca, po wizycie z końca maja i połowy czerwca. W kwietniu przewodniczący PE Martin Schulz poinformował, że decyzją konferencji przewodniczących PE misja Kwaśniewskiego i Coxa będzie przedłużona co najmniej do września bieżącego roku.

Julia Tymoszenko została skazana na karę siedmiu lat więzienia, którą otrzymała za nadużycia przy zawieraniu kontraktów dotyczących handlu gazem z Rosją. Proces byłej premier i wyrok skazujący bardzo pogorszył stosunki Ukrainy z Unią Europejską, bo UE ocenia postępowanie wobec byłej premier oraz jej współpracowników jako motywowane politycznie. Unia krytykuje władze w Kijowie i prezydenta Wiktora Janukowycza, politycznego rywala Tymoszenko, za wybiórcze stosowanie prawa.

Roztrzygnięcie sprawy Tymoszenko i zaprzestanie wybiórczego stosowania prawa to jeden z trzech głównych warunków, jakie Unia stawia Ukrainie przed ewentualnym podpisaniem z nią umowy stowarzyszeniowej, do czego może dojść podczas listopadowego szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie.

Czytaj więcej w Money.pl
Odroczyli proces ws. Tymoszenko. Powód? Do 18 grudnia sąd w Charkowie odroczył z powodu nieobecności podsądnej rozprawę przeciwko byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko oskarżonej o nadużycia.
Decydują o losie Tymoszenko bez jej udziału Po wysłuchaniu argumentów obrony i oskarżenia Sąd Najwyższy wyznaczył kolejne posiedzenie w tej sprawie na wtorek.
Proces Tymoszenko znów odroczony. Powód? Sąd rejonowy w Charkowie po raz kolejny odroczył proces skazanej już na siedem lat więzienia byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko.
Tagi: proces tymoszenko, julia tymoszenko, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz