Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sejm
25.10.2013 06:35

Sprawa Brunona K. "Nie było zagrożenia zamachem"

- Groźba zamachu na Sejm nie była poważna - zapewnia obrońca Brunona K. Maciej Burda.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mikdam/Dreamstime)

_ - Groźba zamachu na Sejm nie była poważna - _ zapewnia obrońca Brunona K. Maciej Burda. Wczoraj Prokuratura Apelacyjna skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie planowania zamachu na Konstytucyjne organy RP.

Według ujawnionych przez śledczych informacji, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego interweniowała w ostatniej chwili. Jak przekonują prokuratorzy, Brunon K. zamówił już materiał wybuchowy, który chciał użyć. Z tą teza nie zgadza się obrońca oskarżonego. - _ Zakres przygotowań był bardzo nikły. Nie doszło do zgromadzenia materiałów wybuchowych. Tak naprawdę wszystko rozgrywało się w ramach działań operacyjnych ABW - _ twierdzi adwokat Brunona K.

Brunon K. usłyszał w sumie 9 zarzutów. Oprócz planowania zamachu na Sejm, najpoważniejsze to nakłanianie innych osób do jego przeprowadzenia. nielegalnego posiadania i handlu bronią oraz materiałami wybuchowymi. Z tymi zarzutami również polemizuje obrońca Brunona K. _ - Mój klient nie przyznał się do posiadania 35 sztuk broni. Uważam, że nie ma dowodów wskazujących, że on kiedykolwiek tę broń miał. I przede wszystkim nie ma dowodów, że była to broń o właściwościach bojowych - _ mówił Maciej Burda.

Śledczy twierdzą, że działalność Brunona K. miała charakter terrorystyczny. Grozi mu do 15 lat więzienia. Były pracownik naukowy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie został zatrzymany przez ABW 9 listopada. Dziś zakończyło się trwające prawie rok śledztwo w tej sprawie. Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że Brunon K. chciał wysadzić przed budynkiem Sejmu wojskowy transporter, który miał zostać wypełniony 4 tonami materiału wybuchowego. Do pomocy w przeprowadzeniu zamachu chciał zwerbować dwunastu pomocników.

Czytaj więcej w Money.pl
Chciał wysadzić Sejm. Grozi mu 15 lat Prokuratura Apelacyjna w Krakowie zakończyła śledztwo przeciwko Brunonowi K., podejrzanemu m.in. o przygotowywanie zamachu bombowego na Wiejskiej.
Macierewicz oskarżony o szpiegostwo Poseł Twojego Ruchu złoży wniosek o powołanie w Sejmie zespołu parlamentarnego do zbadania działań wiceszefa PiS w związku z likwidacją Wojskowych Służb Informacyjnych.
Sześciolatki w szkole? Głosowania nie będzie Zdaniem Elbanowskiego PO przestraszyła się, że może nie mieć większości podczas głosowania. To by oznaczało, że trzeba będzie zorganizować referendum, którego rząd nie chce.
Tagi: sejm, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz