Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
amunicja
30.07.2013 18:16

Sprawa Brunona K. ABW znalazła w Warszawie materiały wybuchowe i broń

ABW znalazła materiały wybuchowe, amunicję i broń w warszawskich Włochach. Akcja ma związek ze sprawą Brunona K.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Krupa/East News)

W czasie akcji ABW w warszawskich Włochach znaleziono materiały wybuchowe i broń - informuje IAR rzecznik prokuratury apelacyjnej w Krakowie Piotr Kosmaty.

Sprawa ma związek z Brunonem K., który miał planować zamach na Sejm i najważniejszych polityków w państwie. Prokurator Kosmaty poinformował, że w związku za znaleziskiem ewakuowano okoliczne budynki.

Piotr Kosmaty zaznaczył, że szczegółowe informacje na temat znaleziska zostaną przekazane jutro.

Brunon K. to były pracownik naukowy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Został zatrzymany 9 listopada ubiegłego roku. Miał planować zamach na Sejm. Zdaniem śledczych w pobliżu budynku przy ulicy Wiejskiej chciał wysadzić wojskową ciężarówkę wypełnioną materiałami wybuchowymi. Jego celem miał być prezydent, premier, ministrowie oraz posłowie.

Postawiono mu zarzuty działalności o charakterze terrorystycznym, podżegania dwóch innych osób do przeprowadzenia zamachu i nielegalnego posiadania broni. Wczoraj sąd przystał na wniosek prokuratury apelacyjnej i przedłużył tymczasowy areszt niedoszłemu zamachowcowi o kolejne trzy miesiące.
Jego obrońcy planują złożenie zażalenia na decyzję sądu i wnoszą o zastosowanie poręczenia majątkowego.

Czytaj więcej w Money.pl
W domu ukrywał trotyl, broń i amunicję Zarzuty nielegalnego gromadzenia materiałów wybuchowych, broni i amunicji usłyszał 54-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego.
Jest opinia w sprawie Brunona K. W związku z taką opinią prokuratura będzie mogła skierować do sądu akt oskarżenia przeciwko niemu.
Skład materiałów wybuchowych w piwnicy Broń, amunicję i ponad 20 kilogramów materiałów wybuchowych oraz półproduktów do ich wytworzenia znalazła policja w domach dwóch mężczyzn.
Tagi: amunicja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz