Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
joachim brudziński
15.04.2011 12:26

Sprawa Brudzińskiego do prokuratury

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna przekazał do prokuratury skargę na posła Joachima Brudzińskiego, który według straży miejskiej znieważył jednego z funkcjonariuszy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna przekazał do prokuratury pismo komendanta stołecznej Straży Miejskiej w sprawie Joachima Brudzińskiego (PiS). Według komendanta, 10 kwietnia przed Pałacem Prezydenckim poseł obraził jednego z funkcjonariuszy.

Skargę w sprawie znieważenia przez Brudzińskiego strażnika miejskiego podczas niedzielnych uroczystości pod Pałacem Prezydenckim skierował do Schetyny komendant warszawskiej Straży Miejskiej.

Brudziński zaprzecza, by zwracał się do któregokolwiek z funkcjonariuszy w obraźliwych słowach. - _ Działania komendanta Straży Miejskiej, jeżeli takie zostały skierowane, są działaniami mającymi na celu zdyskredytowanie mojej osoby. Jeżeli się to potwierdzi, to wobec strażnika lub komendanta wytoczę proces, bo jest to rzecz niebywała _ - powiedział Brudziński.

Schetyna potwierdził, że otrzymał pismo komendanta Straży Miejskiej i _ przekazał je prokuraturze _. - _ Nie ja jestem podmiotem tego pisma, tylko prokurator _ - dodał.

- _ Prawa nie powinno się łamać, a w szczególności poseł powinien się zachowywać. Jeśli strażnik czuje się obrażony, to ma prawo do złożenia skargi _ - powiedział marszałek. Jak podkreślił, czeka na wyjaśnienie tej sprawy właśnie przez prokuraturę.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/251/t137211.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/brudzinski;do;straznika;spie;stad,184,0,812472.html) Brudziński do strażnika: "Spie... stąd" Według komendanta warszawskiej Straży Miejskiej, takimi słowami poseł PiS znieważył funkcjonariusza pod Pałacem Prezydenckim. Brudziński zaprzecza i chce przeprosin.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/110/t84078.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kaczynski;tupal;i;machal;szabelka;nie;zasluzyl;na;pomnik;-;twierdzi;walesa,147,0,812435.html) "Kaczyński tupał i machał szabelką". Nie zasłużył na pomnik - twierdzi Wałęsa Były prezydent uważa, że największe zwycięstwo Lecha Kaczyńskiego to tragiczna śmierć.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/230/t137446.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/policja;bila;poslow;dzialali;wlasciwie,17,0,812305.html) Policja biła posłów? Działali właściwie _ Przeciwko nam, jak przeciwko bandytom wysłano kordony funkcjonariuszy _- grzmi PiS. MSWiA odpowiada: Działano właściwie.
Tagi: joachim brudziński, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz