Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
krzysztof bondaryk
28.06.2011 09:45

Sprawa Bondaryka trafi do sejmowej komisji

Chodzi o doniesienia medialne dotyczące śledztwa w sprawie nieprawidłowości w Erze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

*Komisja do spraw służb specjalnych zajmie się pojutrze sprawą szefa ABW w związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi śledztwa w sprawie nieprawidłowości w Erze - przewiduje szef komisji Włodzimierz Karpiński z PO. *

Karpiński mówił w radiu TOK FM, że Bondaryk został zaproszony na czwartkowe posiedzenie komisji, by przedstawić informację o wykonaniu budżetu ABW w zeszłym roku. - _ Przewidujemy sprawy bieżące i nie sądzę, żeby posłowie nie poruszyli tego tematu _ - zaznaczył, pytany, czy Bondaryk będzie składał wyjaśnienia na najbliższym posiedzeniu komisji w związku z doniesieniami medialnymi, jakoby miał wpływać na śledztwo dotyczące nieprawidłowości w Erze.

_ - Na każdym posiedzeniu są sprawy bieżące, różne i nie widzę powodów żadnych, żeby w jakikolwiek sposób udawać, że nie ma tematu _ - dodał Karpiński.

W biegłym tygodniu _ Gazeta Wyborcza _ podała, że prokuratorowi, badającemu nieprawidłowości w Polskiej Telefonii Cyfrowej (operator Ery) odebrano wszystkie śledztwa, bo z jego ustaleń wynikało że PTC sprzedało po zaniżonej cenie samochód szefowi ABW Krzysztofowi Bondarykowi. Chodziło o Audi A6, którym Bondaryk jeździł, pracując w PTC, a następnie kupił je już jako szef ABW. Według _ GW _ policjant z CBŚ miał ostrzegać prowadzącego śledztwo prokuratora Andrzeja Piasecznego, że _ jeśli śledztwo dojdzie do Bondaryka, zostanie spowolnione _.

Szef ABW Krzysztof Bondaryk oświadczył 24 czerwca, że nie miał żadnej wiedzy o postępowaniu prokuratorskim w sprawie nieprawidłowości w Erze, ani nie wpływał na nie. Premier Donald Tusk, który zapowiadał, że oczekuje wyjaśnień od Bondaryka, powiedział wczoraj, że w tym tygodniu sprawa _ znajdzie swój finał _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t86121.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tusk;sprawa;bondaryka;bliska;finalu,159,0,861087.html) Tusk: Sprawa Bondaryka bliska finału Premier zapowiedział, że sprawa szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zostanie wyjaśniona jeszcze w tym tygodniu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/t16986.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/szef;abw;sie;broni;nie;wplywalem;na;sledztwo,95,0,860255.html) Szef ABW się broni: Nie wpływałem na śledztwo Krzysztof Bondaryk oświadczył, że nie miał żadnej wiedzy o postępowaniu prokuratorskim w sprawie nieprawidłowości w Polskiej Telefonii Cyfrowej. Operator Ery miał sprzedać szefowi ABW samochód po zaniżonej wartości.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/t20476.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/macierewicz;nie;musi;przepraszac;szefa;abw,76,0,775500.html) Macierewicz nie musi przepraszać szefa ABW Poseł nazwał _ kryminalną sytuacją _ pobieranie pieniędzy od firmy Solorza.
Tagi: krzysztof bondaryk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz