Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ryszard kalisz
05.07.2011 11:10

Sprawa Blidy. Kalisz chce kontroli prokuratury

Chodzi o sprawdzenie działań śledczych, którzy umorzyli postępowanie przeciwko byłemu szefowi ABW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef komisji śledczej badającej okoliczności śmierci Barbary Blidy zwrócił się do prokuratora generalnego o sprawdzenie działań łódzkiej prokuratury, która umorzyła postępowanie przeciwko byłemu szefowi ABW Witoldowi Marczukowi.

Łódzka prokuratura apelacyjna poinformowała wczoraj o umorzeniu postępowania przeciwko Marczukowi w śledztwie dotyczącym okoliczności śmierci byłej posłanki SLD. W wydanym przez niego poleceniu filmowania akcji ABW zatrzymania Blidy prokuratura nie dopatrzyła się przestępstwa.

Kalisz powiedział, że decyzja o umorzeniu śledztwa w tej sprawie _ to skandal . - Napisałem pismo do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta, żeby sprawdził dokładnie te wszystkie działania prokuratury łódzkiej i być może jeszcze teraz, a być może po wyborach, komisja sprawiedliwości i praw człowieka powinna się działalnością prokuratury łódzkiej po śmierci Barbary Blidy zająć, bo naprawdę albo są ludźmi, którzy nie mają pojęcia o prawie, albo po prostu działają intencjonalnie _ - powiedział poseł SLD w radiu Tok FM.

Według Ryszarda Kalisza, dokumenty przygotowywane przez łódzką prokuraturę _ na pewno były aktami, które - nazwijmy to - były przygotowywane pod kątem, że mogą być czytane przez niezależnych posłów _. _ Te postanowienia o umorzeniu, moim zdaniem, są intencjonalne i mówię o tym świadomie _ - podkreślił.

Kalisz dodał, że według niego filmowanie przygotowania ABW do zatrzymania Barbary Blidy oraz filmowanie akcji w jej domu z nakazu ówczesnego szefa ABW Witolda Marczuka było naruszeniem praw i wolności obywatelskich.

_ - Jest w dokumentacji słowo prokuratora Barskiego, który wtedy był prokuratorem krajowym, w 2007 roku: "dajmy to do łódzkiej, bo prokuratura jest moja - łódzka". Dla mnie jest to po prostu nie do pojęcia, że jeżeli jest dokument, gdzie się nakazuje filmowanie, z którego wynika jednoznacznie, że dla celów politycznych, oni umarzają, że to jest wszystko w porządku _ - powiedział Kalisz.

Zapytany, czy według niego śledztwo powinno być przeniesione z prokuratury łódzkiej, powiedział, że _ teraz to już nie ma znaczenia _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/9/t149001.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sledztwo;ws;barbary;blidy;przeciw;bylemu;szefowi;abw;umorzone,5,0,865541.html) Śledztwo ws. Barbary Blidy przeciw byłemu szefowi ABW umorzone Chodziło o przygotowania ABW do akcji zatrzymania posłanki i wydanie decyzji ws. filmowania czynności w domu byłej posłanki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t141977.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ziobro;kalisz;zbija;kapital;na;blidzie,43,0,850731.html) Ziobro: Kalisz zbija kapitał na Blidzie Były minister finansów złożył symboliczny wniosek przeciwko - jak to określił - _ tęczowemu Ryśkowi _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/t131223.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prokuratura;umarza;sledztwo;w;sprawie;afery;hazardowej,45,0,807725.html) Prokuratura umarza śledztwo w sprawie afery hazardowej Paweł Olszewski z PO zakłada, że premier będzie jednak surowy dla Chlebowskiego i Drzewieckiego.
Tagi: ryszard kalisz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz