Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sprawa Andrzeja Poczobuta. Będzie umorzenie?

0
Podziel się

Polski dziennikarz z Białorusi dostał wezwanie do sądu w Grodnie na 23 września. To termin rozprawy w związku z wcześniejszym wyrokiem, skazującym go za znieważenie Aleksandra Łukaszenki.

Na zdj. Andrzej Poczobut
Na zdj. Andrzej Poczobut (BelSHARP/GFDL/Wikipedia)
bEqouwEl

Polski dziennikarz z Białorusi dostał wezwanie do sądu w Grodnie na 23 września. To termin rozprawy w związku z wcześniejszym wyrokiem, skazującym go za znieważenie prezydenta Aleksandra Łukaszenki.

W 2011 roku Andrzej Poczobut za publikacje w internecie został skazany na 3 lata więzienia, z odroczeniem wykonywania kary na 2 lata. Termin odroczenia minął wczoraj i obecnie sąd ma zdecydować, czy kara zostanie umorzona czy nie.

Andrzej Poczobut powiedział Polskiemu Radiu, że sformułowanie w wezwaniu do sądu brzmi optymistycznie. - _ Inspekcja wykonywania wyroków sądowych nie ma do mnie pretensji i sprawa powinna być umorzona. Jednak nie jest to zwykła sprawa karna i trudno tu cokolwiek prognozować _ - mówi polski dziennikarz.

bEqouwEn

Podkreśla, że dotychczas wobec osób, które miały podobne wyroki, sprawy umarzano. Jeśli tak się stanie i nie pojawią się inne obostrzenia sądowe, to Andrzej Poczobut znów będzie mógł wyjeżdżać za granicę.

Czytaj więcej w Money.pl
Szef policji tłumaczy się w sprawie krzyży Komendant radomskiej policji Karol Szwalbe oświadczył, że nikogo nie namawiał do usuwania krzyży i nie zniechęcał funkcjonariuszy do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę.
Znieważanie prezydenta będzie bezkarne? Chodzi o wykreślenie z Kodeksu karnego osobnych paragrafów o znieważeniu Prezydenta RP oraz znieważenia albo poniżenia konstytucyjnego organu RP.
Pseudokibic znieważył piłkarza. Własnej drużyny 23-latkowi zostanie przedstawiony zarzut publicznego znieważenia osoby z powodu jej przynależności rasowej.
bEqouwEO
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)