Notowania

Amber Gold
28.08.2012 07:25

Sprawa Amber Gold. Seremet ostro o prokuratorach

Decyzje niektórych osób były nietrafione - uważa prokurator generalny i zapowiada dymisje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Decyzje prokuratorów w sprawie Amber Gold były nietrafione - uważa prokurator generalny Andrzej Seremet. Dlatego chce on odwołania szefa prokuratury w Gdańsku-Wrzeszczu i wszczęcia postępowań dyscyplinarnych wobec prowadzących i nadzorujących śledztwo.

Wczoraj prokurator generalny przedstawił miażdżący dla prokuratury gdańskiej raport w sprawie Amber Gold. Przyznał, że było wiele niedoskonałości w pracy prokuratury we Wrzeszczu. Sobie Seremet nie miał nic do zarzucenia. - _ W moim przekonaniu należy sformułować konkluzje następującą: zawinili konkretni ludzie _ - mówił prokurator generalny. Według Seremeta teraz muszą oni ponieść konsekwencje wielu niedopatrzeń i chybionych decyzji.

- _ Prokurator referent niekonsekwentnie i bez determinacji, niezbędnej w tej sprawie, gromadził dokumenty spółki Amber Gold, polegając w dużym stopniu na dobrej woli jej prezesa. W postępowaniu nie przesłuchano żadnego z klientów spółki _ - wyjaśnia Seremet.

Problem w tym, że lista grzechów gdańskich prokuratorów jest o wiele dłuższa. Seremet nie chciał jednak przesądzać, dlaczego prokuratorzy z tak dużym uporem najpierw próbowali odmówić wszczęcia śledztwa, a później je umorzyć nie sprawdzając czy mogło dojść do przestępstwa.

Wniosek prokuratora generalnego w sprawie odwołania szefa prokuratury w Gdańsku-Wrzeszczu może być rozpatrzony 18 września - poinformował szef Krajowej Rady Prokuratury Edward Zalewski.

Czytaj więcej w Money.pl
Parabanki pod lupę. Tego żąda prokurator Nie są bankami, a oferują usługi dla nich zastrzeżone. Teraz prokurator generalny domaga się informacji o postępach śledztwa.
Amber Gold nie przebiją, ale liczba ofiar rośnie Już kilkaset osób złożyło do prokuratury zawiadomienie, dotyczące wyłudzenia pieniędzy przez Finroyal.
Polityk PO domaga się konsekwencji za aferę Krzysztof Kwiatkowski uważa, że odpowiedzialność za sprawę Amber Gold ponoszą konkretne osoby i to one powinny ponieść konsekwencje.
Tagi: Amber Gold, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz