Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sprawa Amber Gold. Były minister pyta o rolę prokuratorów

0
Podziel się:

Krzysztof Kwiatkowski uważa, że odpowiedzialność za sprawę Amber Gold ponoszą konkretne osoby i to one powinny ponieść konsekwencje.

Sprawa Amber Gold. Były minister pyta o rolę prokuratorów
(kprm.gov.pl)

Krzysztof Kwiatkowski (na zdj.) uważa, że odpowiedzialność za sprawę Amber Gold ponoszą konkretne osoby i to one powinny ponieść konsekwencje. Według polityka PO afera nie powinna wpłynąć na ocenę ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.

Były minister sprawiedliwości powiedział w Radiowej Trójce, że ze sprawy Amber Gold powinna wytłumaczyć się prokuratura z Gdańska. W jego ocenie należy wytłumaczyć dlaczego przez długi czas śledczy nie podejmowali odpowiednich kroków w sprawie Amber Gold. Były minister sprawiedliwości uważa, że takich wyjaśnień powinni udzielać konkretni prokuratorzy, którzy prowadzili wtedy śledztwo, a ich działania nie przynosiły żadnych wyników. Kwiatkowski nie chciał jednak odpowiadać na pytanie, co mogło stać za indolencją śledczych, która doprowadziła do afery Amber Gold.

Podkreślił jednocześnie, że prokurator generalny nie może odpowiadać za błędy śledczych niskiego szczebla. Andrzej Seremet powinien jednak doprowadzić do wyjaśnienia wszelkich wątpliwości - dodał Kwiatkowski. Zaznaczył także, że podobnymi sprawami w przyszłości powinni zajmować się prokuratorzy od spraw gospodarczych w prokuraturach wyższego szczebla, czyli okręgowych.

Były minister sprawiedliwości powiedział, że oprócz poszczególnych prokuratorów odpowiedzialność za aferę może spaść na kuratora, który mógł się dopuścić w sprawie Amber Gold fałszerstwa.

Krzysztof Kwiatkowski uważa, że negatywne oceny ministra sprawiedliwości są przesadzone. Podkreślił, że działalność Jarosława Gowina powinna być oceniana po jego działalności i przeprowadzeniu najważniejszych reform. Tak samo nie można go obarczać winą za sprawę Amber Gold.

Czytaj więcej w Money.pl
Tyle chcą klienci Amber Gold. 1697 wniosków Do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku zgłaszają się poszkodowani klienci firmy.
Chcą cofnąć sztandarową reformę PO. - Platforma Obywatelska broni się jak może przed powołaniem komisji śledczej w sprawie Amber Gold - mówi Zbigniew Ziobro.
Błędy w sprawie Amber Gold. Minister ujawnia - _ Nie było potrzeby odwieszania wyroków w sprawie Marcina P. _ - oświadczył Jarosław Gowin. Przyznaje jednak - _ były błędy _.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)