Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spotkanie unijnych szefów dyplomacji. Polski minister rozdawał jabłka, a premier Włoch...

0
Podziel się:

Oba te gesty nagłośniły włoskie media.

Spotkanie unijnych szefów dyplomacji. Polski minister rozdawał jabłka, a premier Włoch...
(Ministerstwo Spraw Zagranicznych/Flickr)
bEKMbDLV

Kilka godzin po tym, gdy w Mediolanie szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski rozdawał reporterom jabłka, w Rzymie premier Włoch Matteo Renzi częstował dziennikarzy lodami. Tak odpowiedział na okładkę brytyjskiego tygodnika The Economist.

Oba te gesty nagłośniły włoskie media. Minister Sikorski rozdawał jabłka z koszyka idąc na nieformalne spotkanie unijnych szefów dyplomacji. Zachęcał do jedzenia polskich owoców mówiąc: _ Skosztujcie. Nie są trujące, jak mówi Putin i rosyjskie władze _. Włoskie media wytłumaczyły znaczenie tego gestu przypominając o sankcjach nałożonych przez Rosję na artykuły i produkty rolne z krajów Unii.

Z kolei pełen ironii był pomysł szefa włoskiego rządu Matteo Renziego, który kilka godzin później na dziedziniec swej kancelarii, Palazzo Chigi, zaprosił lodziarza z udekorowanym wózkiem. Następnie wszystkich obecnych dziennikarzy poczęstował lodami w waflowym rożku.

bEKMbDLX

W ten sposób premier zareagował na okładkę najnowszego numeru _ The Economist _, na której przedstawiono go z lodem w ręku, stojącego obok kanclerz Niemiec Angeli Merkel i prezydenta Francji Francois Hollande'a w tonącej łódeczce zrobionej z banknotu euro. Jest tam też prezes Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi, wylewający wiadrem wodę z łupiny, która idzie na dno. Artykuł poświęcony jest poważnym, wciąż aktualnym problemom w strefie euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier w spranych dżinsach. Oceniamy styl Znawcy mody chwalą Matteo Renzi'ego.
Premier Włoch zapowiada radykalne reformy Podkreślił, że Włochy muszą opuścić przedostatnie miejsce w klasyfikacji OECD pod względem zdolności do przyciągania inwestycji.
Nowy rząd Włoch już zaprzysiężony Połowę spośród 16 ministrów stanowią kobiety. Średnia wieku w rządzie to 47 lat.
Zwycięstwo polskiej dyplomacji czy ucieczka Tuska? Dzisiaj szczyt w Brukseli - _ Wszystko jest już załatwione _ - miał powiedzieć dziennikarzom ustępujący szef Rady Unii Europejskiej.
bEKMbDMy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)