Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spotkanie Obamy z dalajlamą zaszkodzi relacjom Waszyngton-Pekin

0
Podziel się:

Będzie ono również "poważną ingerencją" w sprawy wewnętrzne Chin - głosi komunikat chińskiego resortu dyplomacji.

Spotkanie Obamy z dalajlamą zaszkodzi relacjom Waszyngton-Pekin
(AP/FOTOLINK/East News)

MSZ Chin wezwało Stany Zjednoczone do odwołania zapowiedzianego na ten dzień spotkania prezydenta Baracka Obamy z Dalajlamą XIV, przebywającym na uchodźstwie duchowym przywódcą Tybetańczyków.

Będzie ono również _ poważną ingerencją _ w sprawy wewnętrzne Chin - głosi komunikat na stronie internetowej chińskiego resortu dyplomacji. _ Nalegamy, by Stany Zjednoczone wzięły pod uwagę poważne zaniepokojenie Chin i niezwłocznie odwołały planowane spotkanie _ - oświadczyło MSZ.

Informując w czwartek o spotkaniu Biały Dom zaznaczył, że Stany Zjednoczone apelują do Chin o wznowienie dialogu z dalajlamą.

_ Jesteśmy zaniepokojeni nieustannymi napięciami i pogorszeniem sytuacji praw człowieka na tybetańskich terenach Chin _ - powiedziała rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego przy Białym Domu Caitlin Hayden.

Zapowiedziała, że USA będą dalej apelować do władz Chin _ o wznowienie dialogu z dalajlamą lub jego przedstawicielami bez warunków wstępnych, jako sposobu na załagodzenie napięć _.

Spotkanie Obamy z dalajlamą odbędzie się w Białym Domu o godz. 10 czasu lokalnego. Nie zaplanowano wystąpień dla prasy.

Czytaj więcej w Money.pl
Kogo Barack Obama wysyła do Chin? Obama poruszył w rozmowie z prezydentem Chin temat cyberatatów i bezpieczeństwa w sieci.
Obama proponuje rząd jedności na Ukrainie Prezydent USA zaproponował też przeprowadzenie _ wolnych i sprawiedliwych wyborów _.
"USA szykują sankcje dla opozycji na Ukrainie" Administracja prezydenta USA planuje sankcje, które będą mogły zostać nałożone na przedstawicieli władz w Kijowie, ale też na przywódców ukraińskich protestów, jeśli dojdzie do eskalacji przemocy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)