Notowania

Spotkanie Grybauskaite z Janukowyczem. Prezydent ostrzega

Niemal 2,5 godziny trwało późnym wieczorem spotkanie w Kijowie prezydent Litwy z ukraińskim szefem państwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(photo-service.europarl.europa.eu)

*Niemal 2,5 godziny trwało późnym wieczorem spotkanie w Kijowie prezydent Litwy z ukraińskim szefem państwa. Dalia Grybauskaite ostrzegła Wiktora Janukowycz przed ryzykiem izolacji Ukrainy na arenie międzynarodowej. *

Biuro prasowe ukraińskiego prezydenta poinformowało jedynie, że spotkanie się odbyło i trwało prawie 2,5 godziny. Więcej powiedziała dziennikarzom Dalia Grybauskaite.

Podkreśliła, że zapewniła Wiktora Janukowycza, że zamrożenia stosunków ze strony Unii Europejskiej nie da się uniknąć jeżeli na Ukrainie nie zapanuje porządek prawny, a opozycjoniści nie będą lepiej traktowani niż teraz. Litewska prezydent ma nadzieję, że te informacje, które przekazała szefowi państwa jako _ przedstawicielka życzliwego kraju _, zostały usłyszane.

Wczoraj Dalia Grybauskaite spotkała się w charkowskim szpitalu z Julią Tymoszenko. Zaznaczyła, że przewiezienie byłej premier do charkowskiego szpitala to pozytywny znak, ale jest to tylko pierwszy krok. Należy reformować prawo i pozbyć się z niego _ poradzieckich represyjnych reliktów _. Zdaniem litewskiej prezydent, decydujące znaczenie mają też jesienne wybory parlamentarne, które powinny stać się testem na demokrację.

Czytaj więcej o problemach na Ukrainie w Money.pl
Janukowycz otwarcie. Z Unią mamy przerwę Szef państwa podkreślił, że zapoczątkowała ją strona unijna.
Prezydent ma pomysł na uwolnienie Tymoszenko Przechodzi do ofensywy. Ujawnił, co zamierza zaproponować Wiktorowi Janukowyczowi.
Włosi ponaglają Janukowycza. Bo obiecał Centrolewicowa włoska Partia Demokratyczna domaga się uwolnienia byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko.
Tagi: julia tymoszenko w więzieniu, grybauskaite, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz