Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
albania
17.07.2014 20:13

Sposób na przepełnione cmentarze? Albania ma rozwiązanie

Dozwolone będzie między innymi umieszczanie trumien w grobach na powierzchni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Albański parlament uchwalił ustawę, która pozwoli na kremację oraz otwieranie prywatnych i religijnych cmentarzy. Ma to rozwiązać problem przepełnionych cmentarzy publicznych. Dozwolone będzie też umieszczanie trumien w grobach na powierzchni.

Dotychczas w Albanii były tylko publiczne, świeckie cmentarze. Tak było od 1967 r., kiedy komunistyczny reżim zakazał praktyk religijnych. Zakaz ten obowiązywał aż do upadku komunistycznej dyktatury w 1990 r.

Do dzisiaj zakazane było m.in. umieszczanie symboli religijnych na nagrobkach.

Wcześniej w tym roku władze albańskiej stolicy Tirany oraz rząd Albanii oskarżali siebie nawzajem o to, że uniemożliwiają poszerzanie terenów cmentarzy, przez co brakuje miejsc na kolejne groby.

Czytaj więcej w Money.pl
Albańczycy starli się z macedońską policją Był to najnowszy przejaw nurtującego od dawna ten kraj konfliktu słowiańskiej prawosławnej większości z dwumilionową mniejszością wyznającą głównie islam.
Właściciel stacji telewizyjnej zabity na ulicy Policja natychmiast podjęła pościg i ustawiła drogowe zapory. Ekipa śledcza wciąż stara się ustalić motywy zabójstwa.
Albanię ciągnie do Unii. Ważna decyzja Albania otrzymała status kraju kandydującego. Decyzję w tej sprawie podjęli obradujący w Luksemburgu ministrowie ds. europejskich państw unijnych.
Tagi: albania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz