Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spór wokół uchwały papieskiej. Marszałek Senatu krytykuje

0
Podziel się:

Z powodu sprzeciwu Twojego Ruchu i SLD, nie uda się przyjąć uchwały przez aklamację.

Spór wokół uchwały papieskiej. Marszałek Senatu krytykuje
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Bogdan Borusewicz w radiowej Jedynce ostro komentował brak zgody części partii na przyjęcie takiej uchwały przez aklamację. Zaznaczył, że choć istnieje rozdzielność państwa i Kościoła, to sytuacja w przypadku papieża Polaka jest szczególna.

_ Jan Paweł II miał olbrzymi wpływ na wydarzenia w Polsce _ - podkreślił marszałek. Z powodu sprzeciwu Twojego Ruchu i SLD, nie uda się przyjąć uchwały przez aklamację.

Tak przyjaciele wspominają Jana Pawła II

Dziś sprawą ma zająć się sejmowa komisja kultury i środków przekazu. W projekcie uchwały czytamy między innymi, że Sejm wyraża swoją radość i wdzięczność z powodu historycznego wydarzenia, jakim jest kanonizacja.

Czytaj więcej w Money.pl
Ceny hoteli 30 procent w górę w ciągu tygodnia Nie brak głosów, że w ostatniej chwili znaleźć będzie można w Rzymie przyzwoity nocleg po przystępnej cenie, ale to dosłownie w ostatniej sekundzie.
Rzym ogranicza ruch, wprowadza kontrole Policjanci i karabinierzy udający pielgrzymów podchodzą do oszustów, których łatwo rozpoznać po tym, że mają teczki wypełnione fikcyjnymi kompletami biletów i ofert turystycznych.
Warszawa szykuje się do kanonizacji papieża Większość wydarzeń zorganizowanych będzie na placu Piłsudskiego i przed Świątynią Opatrzności Bożej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)