Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spór USA i Rosji o Ukrainę?

0
Podziel się:

USA i Rosja nie prowadzą zimnej wojny o Ukrainę

Spór USA i Rosji o Ukrainę?
(AP/FOTOLINK/East News)

Sytuacja, w której Ukraina pogrążyłaby się w przemocy, nie leży w interesie Rosji. Waszyngton i Moskwa nie prowadzą zimnowojennej walki o wpływy w Kijowie - powiedział wczoraj po południu rzecznik Białego Domu Jay Carney.

Sytuacja na Ukrainie to nie jest _ przeciąganie liny _ ani walka o wpływy między _ Wschodem a Zachodem czy też Stanami Zjednoczonymi a Rosją w stylu zimnej wojny _ - podkreślił Carney podczas konferencji prasowej w Białym Domu.

Dodał też, że w interesie Moskwy leży to, by sytuacja na Ukrainie ustabilizowała się, a kraj ten rozwijał się tak, jak życzą sobie tego jego obywatele.

Biały Dom przyjął wcześniej wczoraj z aprobatą podpisanie na Ukrainie porozumienia między rządem a opozycją, zaapelował też o szybkie wdrożenie ustaleń tej umowy, począwszy od powstrzymania się od wszelkiej przemocy.

Zastępca doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego prezydenta Baracka Obamy Tony Blinken poinformował wcześniej w rozmowie z telewizją MSNBC, że Obama jeszcze w piątek będzie rozmawiał z prezydentem Rosji Władimirem Putinem na temat sytuacji na Ukrainie.

Czytaj więcej w Money.pl
Obama proponuje rząd jedności na Ukrainie Prezydent USA zaproponował też przeprowadzenie _ wolnych i sprawiedliwych wyborów _.
"USA szykują sankcje dla opozycji na Ukrainie" Administracja prezydenta USA planuje sankcje, które będą mogły zostać nałożone na przedstawicieli władz w Kijowie, ale też na przywódców ukraińskich protestów, jeśli dojdzie do eskalacji przemocy.
To spotkanie zaszkodzi relacjom USA-Chiny Będzie ono również "poważną ingerencją" w sprawy wewnętrzne Chin - głosi komunikat chińskiego resortu dyplomacji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)