Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spółka Arsen ukarana przez UOKiK

0
Podziel się

Firma w kilku miastach kontroluje bilety w środkach komunikacji publicznej. Urząd uznał, że wprowadzała w błąd osoby złapane na jeździe bez biletu.

Spółka Arsen ukarana przez UOKiK
(daniel.s/CC/Flickr)
bErGHjjF

Pisma przesyłane przez spółkę do tzw. gapowiczów były opatrzone tytułem _ Decyzja o wszczęciu postępowania sądowego _, który, zdaniem UOKiK, mógł wywoływać mylne wrażenie, że _ to organ władczy wydał jednostronny akt, w którym wszczął przeciwko konsumentowi postępowanie sądowe _.

_ - Wrażenie to potęgował również układ graficzny pisma nawiązujący do budowy decyzji administracyjnej oraz używane zwroty, stosowane w tego rodzaju orzeczeniach sądowych i administracyjnych. Ponadto spółka uniemożliwiała konsumentom identyfikację długu _ - poinformował zastępca dyrektora delegatury UOKiK w Łodzi Andrzej Kędzia.

Nakładając na spółkę karę w wysokości 6,6 tys. zł UOKiK podkreślił, że pasażerowie korzystający z usług płatnej komunikacji muszą posiadać ważny bilet, ale _ ewentualne dochodzenie należności z tytułu jego nieposiadania musi odbywać się zgodnie z prawem _. Decyzja nie jest prawomocna.

bErGHjjH

Spółka Arsen prowadzi kontrole biletów w środkach komunikacji miejskiej m.in. w Ciechanowie, Szczecinku, Głogowie, Elblągu, Przemyślu, Tomaszowie Mazowieckim i Radomsku. Zajmuje się też ściąganiem należności na rzecz kilku przewoźników.

Czytaj więcej w Money.pl
Darmowa komunikacja miejska? Zobacz, gdzie 1 listopada w Białymstoku będzie można za darmo jeździć wszystkimi autobusami komunikacji miejskiej - poinformowały władze miasta.
Niższe ceny biletów w komunikacji miejskiej Ceny biletów komunikacji miejskiej są niższe o 7 procent.
Zamkną ulice dla samochodów. Gdzie? Idea Europejskiego Dnia bez Samochodu zrodziła się w 1998 r. we Francji, kiedy to po raz pierwszy obchodzono dzień pod hasłem _ W moim mieście bez samochodu. _
bErGHjki
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)