Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
solidarna polska
09.01.2013 14:31

SP wnioskuje o postępowanie dyscyplinarne wobec sędziego Tulei

Wniosek ma zostać skierowany do prezesa warszawskiego sądu okręgowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Paweł Supernak)

Solidarna Polska ma złożyć wniosek o postępowanie dyscyplinarne wobec sędziego Igora Tulei. SP twierdzi m.in., że Tuleya dopuścił się przewinień służbowych i uchybił godności sprawowanego urzędu.

Wniosek ma zostać skierowany do prezesa warszawskiego sądu okręgowego. Lider SP Zbigniew Ziobro zadeklarował, że wniosek składa nie tylko w imieniu swojego ugrupowania, ale też w imieniu prokuratorów i funkcjonariuszy CBA.

Chodzi o ustne uzasadnienie wyroku wygłoszonego w piątek przez Tuleyę w sprawie oskarżonego kardiochirurga Mirosława G. W uzasadnieniu sędzia m.in. krytycznie ocenił metody działania CBA i prokuratury w sprawie. _ Budzi to skojarzenia nawet nie z latami 80., ale z metodami z lat 40. i 50. - czasów największego stalinizmu _ - mówił Tuleya.

Według Ziobry, sędzia zdecydował się na _ polityczną publicystykę _ zarzucając prokuratorom i funkcjonariuszom CBA złamanie prawa. _ - Bo czymże jest działanie według reguł państwa stalinowskiego z najgorszych lat 40., 50. - to może być tylko przestępstwo, a nawet zbrodnia. Sędzia nie dając tym ludziom możliwości obrony (...) przesądził, że dopuścili się tego rodzaju czynów _ - powiedział Ziobro na konferencji prasowej w Sejmie.

Ziobro ocenił też, że sąd był do tej pory _ przyczółkiem _ wolnym od emocji, jakie towarzyszą polskiemu życiu politycznemu. _ Niestety można o tym mówić w kategoriach czasu przeszłego, bo czerwona linia została chyba przekroczona _ - uznał polityk SP.

Czytaj więcej o działaniach Solidarnej Polski w Money.pl
Będzie komisja ws. katastrofy smoleńskiej? Międzynarodowa komisja w sprawie katastrofy smoleńskiej. Tego chce klub Solidarnej Polski.
Posłowie opuszczają Ziobrę. Gdzie przejdą? Bartosz Kownacki i Mariusz Orion Jędrysek wystąpili z klubu Solidarnej Polski.
Tagi: solidarna polska, tuleja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz