Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sondaż TNS Polska. Źle oceniamy premiera, a prezydenta?

0
Podziel się:

Pracę premiera Donalda Tuska dobrze oceniło 28 proc. ankietowanych, źle - 63 proc.

Sondaż TNS Polska. Źle oceniamy premiera, a prezydenta?
(Piotr Blawicki/East News)

50 proc. Polaków uważa, że Bronisław Komorowski dobrze wypełnia obowiązki prezydenta, przeciwną opinię ma 37 proc. Pracę premiera Donalda Tuska dobrze oceniło 28 proc. ankietowanych, źle - 63 proc. - wynika z kwietniowego sondażu TNS Polska.

Z pracy rządu niezadowolonych jest 67 proc. Polaków, 24 proc. dobrze oceniło działania obecnego gabinetu. Spośród 50 proc. ankietowanych, którzy dobrze ocenili w kwietniu pracę Komorowskiego, zdecydowanie dobrze mówi o niej 9 proc. respondentów, raczej dobrze - 41 proc. Z 37 proc. niezadowolonych z działalności prezydenta - zdecydowanie źle ocenia ją 12 proc. badanych; raczej źle - 25 proc. badanych. 13 proc. ankietowanych nie ma zdania na ten temat.

W porównaniu z marcem, o 4 pkt proc. spadł odsetek osób dobrze oceniających pracę prezydenta; z kolei odsetek ocen negatywnych wzrósł o 1 pkt proc. Spośród 63 proc. ankietowanych, którzy w kwietniu źle oceniają pracę premiera, 26 proc. badanych jest zdecydowana w swoich opiniach; 37 proc. ocenia ją raczej negatywnie. Zadowolonych z pracy szefa rządu jest 28 proc. respondentów, z czego 2 proc. wyraża to w sposób zdecydowany, a 26 proc. to odsetek osób raczej zadowolonych. 9 proc. nie ma opinii na ten temat.

Odsetek osób zadowolonych z pracy premiera w porównaniu z wynikami z marca nie zmienił się i wynosi - tak jak przed miesiącem - 28 proc.; z kolei odsetek osób negatywnie oceniających pracę premiera spadł w kwietniu o 1 pkt proc. (z 64 proc. w marcu).

Spośród 24 proc. ankietowanych, którzy pozytywnie wypowiadają się o pracy rządu, co setny - 1 proc. - wyraża się na ten temat w sposób zdecydowany; 23 proc. badanych ocenia działalność Rady Ministrów raczej dobrze. Źle pracę rządu oceniło w kwietniu 67 proc. respondentów, z czego 23 proc. ma o niej zdecydowanie złe zdanie, a 44 proc. - raczej złe. 9 proc. badanych nie ma zdania na ten temat.

W porównaniu z wynikami z kwietnia odsetek ocen pozytywnych - jeśli chodzi o rząd - wzrósł o 1 pkt proc. (z 23 proc.), a odsetek ocen negatywnych spadł o 1 pkt proc. (z 68 proc.). Sondaż przeprowadzono w dniach 4-9 kwietnia 2014 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Notowania Tuska coraz gorsze. Jakie poparcie? Grupa krytyków rządu zwiększyła się od stycznia o 5 punktów procentowych.
Donald Tusk stracił zapał do reform Premier nie kwapi się do trudnych reform.
TNS: rośnie poparcie dla prezydenta i premiera 53 proc. badanych w styczniu przez TNS Polska uważa, że Bronisław Komorowski dobrze wypełnia obowiązki prezydenta.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)