Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
boko haram
25.12.2014 15:41

Somalijski Szebab atakuje świętujących

Pod obstrzałem znalazła się baza Unii Afrykańskiej w stolicy Somalii. Do zamachu przyznali się radykalni islamiści.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Zoriah/Flickr)

Do wymiany ognia między rebeliantami a somalijskim wojskiem doszło w rejonie lotniska w Mogadiszu, które graniczy z bazą. Nikt nie zginął. Zamachowców uderzyli w czasie wieczerzy bożonarodzeniowej na terenie bazy. Szebab przyznał się do ataku.

Podobnie jak Boko Haram w Nigerii, Szebab chce w Somalii szariatu - czyli radykalnego islamu. Żołnierze Unii Afrykańskiej wspierają wysiłki somalijskiego wojska w walce z rebeliantami.

W 2011 roku udało się wyprzeć Szebab z większych ośrodków miejskich, w tym ze stolicy. Od czasu do czasu organizacja przeprowadza jednak pojedyncze ataki, między innymi na chrześcijan.

Czytaj więcej w Money.pl
Napadli na wioskę. Zabili i uprowadzili kobiety _ - Po zabiciu naszych młodych ludzi napastnicy porwali nasze żony i córki - _powiedział mieszkaniec Muchtar Buba, który uciekł z Gumsari do stolicy stanu Borno - Maiduguri.
"Ataki na cywilów bez usprawiedliwienia" Dwóch zamachowców samobójców wysadziło się w powietrze w meczecie w Kano na północy Nigerii. Po eksplozji około 15 napastników strzelało do ludzi uciekających ze świątyni.
Wysadzili się w świątyni. Już 120 ofiar Napastnicy otworzyli ogień do wiernych, którzy usiłowali wydostać się z meczetu.
Tagi: boko haram, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz