Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Somalia: co najmniej 11 ofiar samobójczego zamachu

0
Podziel się:

W Mogadiszu zamachowiec wjechał na ruchliwym skrzyżowaniu samochodem wypełnionym materiałami wybuchowymi w kolumnę samochodów rządowych.

Somalia: co najmniej 11 ofiar samobójczego zamachu
(AP/Fotolink/East News)

Co najmniej 11 osób zginęło w zamachu w Mogadiszu, gdy zamachowiec wjechał na ruchliwym skrzyżowaniu samochodem wypełnionym materiałami wybuchowymi w kolumnę samochodów rządowych - poinformowała policja

_ - Wiele osób zginęło, eksplozja była silna, jesteśmy w trakcie ustalania szczegółów. Liczba zabitych to około 11 ludzi _ - powiedział przedstawiciel policji Mohamed Adan.

Jeden ze świadków twierdził, że widział co najmniej osiem ciał, lecz jest zdania, że osoby jadące w rządowym pojeździe opancerzonym, będącym celem ataku, przeżyły.

Na razie nikt nie przyznał się do zamachu. 14 kwietnia w Mogadiszu w kilku skoordynowanych zamachach bombowych zginęło 35 osób. Przyznała się do nich radykalna milicja islamska Al-Szabab.

Bojownicy Al-Szabab są głównym przeciwnikiem słabych władz centralnych i kontrolują znaczne obszary w środkowej i południowej części kraju.

Somalia jest pogrążona w permanentnej wojnie domowej i chaosie politycznym od czasu obalenia w 1991 roku dyktatury Mohammeda Siada Barre.

Czytaj więcej w Money.pl
35 zabitych w zamachach. To dopiero początek Radykalna milicja islamska Al-Szabab, która przyznała się do niedzielnych zamachów w Mogadiszu, zapowiedziała kolejne ataki bombowe.
Milicja zabiła 19 osób. W czasie procesu Do zamachów przyznała się radykalna milicja islamska Al-Szabab.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)