Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Solidarna Polska grozi PiS procesem

0
Podziel się:

Zdaniem Jacka Kurskiego, PiS zastosował ordynarną prowokację.

Solidarna Polska grozi PiS procesem
(PAP/Jacek Bednarczyk)
bEUWunhN

Będzie pozew Solidarnej Polski przeciwko PiS. Chodzi o końcówkę kampanii wyborczej w wyborach uzupełniających do Senatu na Podkarpaciu i artykuły w prawicowej prasie na temat kandydata SP Kazimierza Ziobry (na zdjęciu).

Jacek Kurski z Solidarnej Polski mówił w radiowej Trójce, że PiS użył ordynarnych środków wobec Kazimierza Ziobry, a następnie próbował zastraszyć dziennikarzy w czasie ciszy wyborczej.

W ubiegłym tygodniu _ Gazeta Polska Codziennie _ opublikowała artykuł, w którym sugerowała, że Kazimierz Ziobro był członkiem PZPR. Zdaniem Kurskiego PiS zastosował _ ordynarną prowokację _.

bEUWunhP

W sobotę sąd rozpatrujący sprawę w trybie wyborczym uznał, że dziennik powinien przeprosić kandydata za _ nieprawdziwe stwierdzenie _. Jacek Kurski podkreślił, że wyrok sądu został ogłoszony w czasie wyborczym, a PiS zastraszał dziennikarzy, by nie publikowali go, bo naruszą ciszę.

Europoseł wskazał, że w fundacji wydającej _ Gazetę Polską Codziennie _, pracuje europoseł Ryszard Czarnecki, dyrektor biura prezesa Kaczyńskiego, jego sekretarka, kierowca i najbliższy kuzyn. Oprócz artykułu, na Podkarpaciu kolportowano ulotki, na których odsyłano do _ prawdy o kandydacie SP _. Tam gdzie one nie dotarły, Kazimierz Ziobro miał lepszy wynik - mówił europoseł Kurski.

Europoseł Kurski nie wykluczył, że w odpowiedzi na postawę PiS jego partia wystawi w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego wszystkich czołowych przedstawicieli. W tym kontekście wymienił między innymi: Ludwika Dorna, Tadeusza Cymańskiego, Beatę Kempę, Arkadiusza Mularczyka, Tadeusza Cymańskiego, Patryka Jakiego, a także co najmniej trzech kandydatów o nazwisko Ziobro, w tym lidera partii - Zbigniewa.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybory na Podkarpaciu: Wiemy, kto je wygrał Najbardziej zacięta walka toczyła się między politykami PiS, PO i Solidarnej Polski. Pupa: - _ idziemy po władzę w całej Polsce _.
Drzwi PiS-u są dla Godsona otwarte? Konflikt na prawicy. PiS wzywa Solidarną Polskę do niedzielenia głosów na prawicy i nie wystawiania kandydata do senatu.
bEUWuniq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)