Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sld
31.05.2011 16:13

Sojusz sprzedaje siedzibę. Bezskutecznie

To długi proces, chcemy wybrać najlepszą ofertę, tłumaczy przewodniczący partii Grzegorz Napieralski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Skarbnik SLD Krzysztof Karolczak poinformował, że _ na dniach _ powinna zostać sfinalizowana sprzedaż warszawskiej siedziby Sojuszu przy ul. Rozbrat. Karolczak zapewnił jednocześnie, że sytuacja finansowa partii jest stabilna. Podobnie przewodniczący partii Grzegorz Napieralski twierdzi, że opóźnienia są spowodowane jedynie staraniami o wybór najlepszej oferty.

Według Karolczaka obecnie trwają negocjacje z potencjalnym nabywcą należących do SLD nieruchomości. - _ Nie mogę więc ujawniać żadnych informacji, które mogłyby wpłynąć na ich przebieg _ - zaznaczył.

Pytany, kiedy można spodziewać się finału transakcji, Karolczak odpowiedział, że _ na dniach _. - _ Jestem jednak realistą, chodzę twardo po ziemi. Jak tylko będę miał pieniądze na koncie, wówczas poinformuję o tym _ - zapowiedział skarbnik SLD.

Sojusz już od kilku miesięcy próbuje sprzedać swą warszawską siedzibę. Chodzi o dwa budynki biurowe oraz hotel wraz z kawiarnią; działka i budynek mają w sumie 3758 m kw. Negocjacje z potencjalnymi kupcami prowadzone były od początku roku.

Karolczak wyjaśnił, że Sojusz miał kontrahenta, jednak ten, po wpłaceniu zaliczki, próbował w ostatniej chwili zmienić warunki transakcji. - _ Firma, która zaproponowała nam w ofercie pewną kwotę, zmieniła znacznie warunki kupna. Te warunki były dla nas nie do zaakceptowania, w związku z tym odstąpiliśmy od transakcji i zwróciliśmy zaliczkę _ - wyjaśnił skarbnik.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/116/t90484.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sld;w;klopotach;nie;moze;sprzedac;siedziby,22,0,750614.html) SLD w kłopotach. Nie może sprzedać siedziby
Według niego, obecne negocjacje są również na zaawansowanym etapie. - _ Mamy drugiego kupca, z którym negocjujemy umowę. Na potwierdzenie wiarygodności wpłacił on zaliczkę _ - powiedział Karolczak.

Zapewnił jednocześnie, że sytuacja finansowa partii jest stabilna. - _ Majątek SLD znacznie przekracza kwotę zobowiązań, jakie mamy z tytułu zaciągniętych kredytów bankowych. Jesteśmy wiarygodnym partnerem dla instytucji finansowych i tu się nic nie zmieniło _ - zaznaczył.

Poinformował, że kredyt - w wysokości 7 milionów złotych - zaciągnięty na dwie ubiegłoroczne kampanie wyborcze (prezydencką i samorządową) jest systematycznie spłacany. _ - Kredyt był wynegocjowany do spłaty ratami i miał być spłacany pieniędzmi z subwencji budżetowej. To prawda, że ubiegłoroczna decyzja parlamentu o zmniejszeniu o połowę tej sumy pokrzyżowała nam trochę plany, ale ponieważ już wcześniej podjęliśmy decyzję o sprzedaży siedziby, to tu się wszystko składa, niczego się nie obawiamy _ - podkreślił skarbnik Sojuszu.

Dzisiejsza _ Rzeczpospolita _ napisała, że SLD musiał poprosić bank o prolongowanie spłaty kredytu, zaciągniętego na ubiegłoroczne kampanie: prezydencką i samorządową. Według _ Rz _, na początku roku do spłaty było blisko 7 mln zł; w tej chwili dług wynosi niespełna 2,5 mln zł. Gazeta napisała ponadto, że wśród posłów SLD _ krąży niepokojąca pogłoska _, że partia może popaść w jeszcze gorsze finansowe tarapaty, bo spłaciła pożyczkę pieniędzmi z pięciomilionowej zaliczki, którą wzięła na poczet niedoszłej transakcji sprzedaży swego gmachu.

Karolczak przyznał, że partia wynegocjowała z bankiem przedłużenie okresu spłaty ubiegłorocznego kredytu - ma na to czas do lipca. Jego zdaniem, ostatnia rata kredytu ma zostać spłacona dzięki pieniądzom ze sprzedaży siedziby. Z kolei szef SLD Grzegorz Napieralski, pytany przez dziennikarzy w Brukseli o domniemany zły stan finansów SLD i prolongatę długu odparł, że są to _ spekulacje _.

_ - Mamy proces sprzedaży budynku, siedziby SLD. To jest proces bardzo długi. My celowo robimy to przy otwartej kurtynie, chcemy wybrać najlepszego oferenta i najlepszą cenę _ - podkreślił.

_ - Nie chcemy zadawać się z uczestnikami, którzy mogą być wątpliwi, dlatego wynajęliśmy dwie najlepsze kancelarie, które się w tym specjalizują. Jak ten proces zostanie zakończony, to was poinformujemy. Natomiast ja rozumiem, że wiele podmiotów, które starają się o zakup, prowadzi różne działania, które ujawniają się w artykułach. Natomiast proszę mi wierzyć, finanse SLD są w jak najlepszym stanie _ - oświadczył Napieralski.

Od 1 stycznia tego roku subwencja budżetowa dla partii politycznych jest zmniejszona o 50 procent. W związku z tym PO otrzyma około 20 mln złotych mniej z budżetu państwa, PiS - 19 mln zł mniej, a SLD i PSL - po 7 mln zł mniej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://www.iwoman.pl/i/art/62/t140094.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/na-serio/ludzie/szulawiak;z;top;model;na;liste;sld;bo;chce;pomagac;kobietom,241,0,837873.html) Szulawiak z "Top Model" na listę SLD? Bo chce pomagać kobietom Sojusz ma najbardziej zbliżone poglądy do moich - mówi nam modelka.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t131974.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sld;tworzy;listy;biedron;gardias;oleksy,52,0,832820.html) SLD tworzy listy. Biedroń, Gardias, Oleksy? Grzegorz Napieralski w wyborach do Sejmu wystartuje ze Szczecina. Katarzyna Piekarska i Ryszard Kalisz z Warszawy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/130/t131970.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/napieralski;dobrym;slowem;w;przeciwnikow,172,0,808620.html) Napieralski dobrym słowem w przeciwników _ Kaczyński to polityk z wizją, który nie zmienia poglądów. Tusk może być wzorem dla młodych ludzi _.
Tagi: sld, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz