Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Snowden nie powinien być sądzony?

0
Podziel się:

Wysoka Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka Navi Pillay zasugerowała, że USA winny porzucić zamiar sądzenia byłego współpracownika służb specjalnych.

Snowden nie powinien być sądzony?
(youtube.com)

Wysoka Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka Navi Pillay zasugerowała, że USA winny porzucić zamiar sądzenia byłego współpracownika służb specjalnych Edwarda Snowdena, ponieważ ujawnienie przez niego inwigilacji obywateli leżało w interesie publicznym.

_ - Ci, którzy ujawniają przypadki naruszeń praw człowieka, powinni być chronieni, potrzebujemy ich _ - oświadczyła Pillay na konferencji prasowej.

_ - Dostrzegam to w przypadku Snowdena, ponieważ rewelacje, które ujawnił, dotykają istoty tego, co mówimy o potrzebie przejrzystości, potrzebie konsultacji _ - powiedziała. - _ Wiele mu zawdzięczamy w związku z ujawnieniem tego rodzaju informacji _ - dodała.

Według niej Snowden powinien być postrzegany jako _ obrońca praw człowieka _. Pillay wypowiedziała się w ten sposób w Genewie po ujawnieniu raportu w sprawie bezpieczeństwa danych.

Snowden, były współpracownik amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), uciekł w ubiegłym roku ze Stanów Zjednoczonych przez Hongkong do Rosji, gdzie - po okresie koczowania na moskiewskim lotnisku - uzyskał czasowy azyl.

Przedtem ujawnił tajne informacje o masowej inwigilacji zarówno obywateli USA, jak i obcokrajowców, w tym przywódców państw sojuszniczych. Na liście podsłuchiwanych miała być m.in. kanclerz Niemiec Angela Merkel. Ujawnienie tych rewelacji doprowadziło m.in. do kryzysu w stosunkach niemiecko-amerykańskich.

Amerykańskie władze chcą wytoczyć Snowdenowi proces o zdradę.Tymczasowy azyl w Rosji Snowden otrzymał 1 sierpnia 2013 roku do końca lipca br. Rosyjskie władze najprawdopodobniej przedłużą mu prawo pobytu w tym kraju. Snowden obecnie czeka na decyzję służb imigracyjnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykanie szpigowali nie tylko UE, ale i ONZ Według "Spiegla" agenci instalują tam ukryte mikrofony, kopiują twarde dyski i kontrolują sieć komputerową.
Snowden może być w Rosji do sierpnia. Dalej... Były analityk NSA jest ścigany przez władze USA, które chcą wytoczyć mu proces o zdradę.
Rosjanie blokują kręcenie "House of Cards" Producenci amerykańskiego serialu nie otrzymali zgody na realizację odcinków w sali posiedzeń Rady Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)