Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
azyl dla snowdena
25.07.2013 10:23

Snowden nie może zostać odesłany do USA

- Taki wariant nie wchodzi w grę - oświadczył przewodniczący kremlowskiej rady do spraw praw człowieka Michaił Fiedotow.

Podziel się
Dodaj komentarz
(imago stock&people/EAST NEWS)
Na zdj. Edward Snowden

- _ Taki wariant nie wchodzi w grę _ - oświadczył przewodniczący kremlowskiej rady do spraw praw człowieka Michaił Fiedotow.

Podobne stanowisko już wcześniej zajął prezydent Rosji Władimir Putin. Według rosyjskiego prezydenta - Snowden nie może zostać odesłany do USA, ponieważ amerykańskie sądy wciąż orzekają karę śmierci.

Według kremlowskiego obrońcy praw człowieka Michaiła Fiedotowa _ nie wydaje się człowieka, który prosi o azyl _. Deputowany Dumy Państwowej Wiaczesław Nikonow w rozmowie z Polskim Radiem stwierdził, że - ze Snowdenem wszystko będzie w porządku. Nikonow dodał, że Amerykanin jest w Rosji traktowany - _ jak wolny człowiek, który nie zrobił niczego złego _.

Były analityk CIA ujawnił tajne programy inwigilacji w internecie, za co został oskarżony przez władze USA o zdradę. Obecnie przebywa w Moskwie, starając się o polityczny azyl.

Czytaj więcej w Money.pl
Snowden dotrzyma obietnicy, jeśli dostanie azyl Były współpracownik amerykańskich służb specjalnych obiecał nie będzie więcej szkodzić interesom USA.
Snowden pójdzie do pracy. Zostanie w Rosji? Szpieg zapowiada, że po wyjściu z lotniska zamierza najpierw podróżować a później pójść do pracy i ułożyć sobie życie.
Biały Dom zażądał od Kremla wyjaśnień Administracja prezydenta Baracka Obamy wyraziła jasno wobec Moskwy swe pragnienie, by Snowden wrócił do USA, aby móc go postawić przed sądem pod zarzutem szpiegostwa.
Tagi: azyl dla snowdena, Edward Snowden, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz