Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Snowden będzie zeznawał przeciwko USA?

0
Podziel się

Były analityk CIA jest gotów zeznawać w sprawie inwigilowania przez Amerykanów kanclerz Niemiec Angeli Merkel.

Snowden będzie zeznawał przeciwko USA?
(youtube.com)
bEqotYGd

Adwokat Snowdena zaznaczył, że Amerykanin nie opuści Rosji, gdyż nie ma prawa przekraczać rosyjskiej granicy.

Mecenas Anatolij Kuczerena powiedział radiu Echo Moskwy, że Edward Snowden mógłby złożyć zeznania w Rosji, które, na podstawie porozumień międzynarodowych, mogłyby zostać wykorzystane w ewentualnym niemieckim dochodzeniu. Prawnik dodał, że taki scenariusz jest realny, jednak wymaga zgody władz w Berlinie.

Wczoraj Edward Snowden spotkał się w Moskwie z niemieckim politykiem partii Zielonych Hansem Christianem Stroebele. Amerykanin, który wykradł i ujawnił dane wywiadu Stanów Zjednoczonych, przekazał Niemcowi list do rządu w Berlinie. Po spotkaniu Stroebele powiedział, że Snowden wie wiele i jest gotów przyjechać do Niemiec i zeznawać. Zaznaczył jednak, że trzeba uzgodnić warunki takiej operacji.

bEqotYGf

Stroebele, który jest jednym z członków komisji parlamentarnej nadzorującej pracę służb specjalnych, przybył do Moskwy dzień po niemiecko-amerykańskim spotkaniu w Waszyngtonie. Przedstawiciele USA i Niemiec starali się uspokoić napięcie, które powstało po ujawnieniu informacji o podsłuchiwaniu telefonu Angeli Merkel przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego.

Były pracownik amerykańskich służb Edward Snowden jest w Rosji od czerwca. W sierpniu otrzymał tymczasowy azyl. Miejsca jego pobytu w Rosji nie ujawniono.

Czytaj więcej w Money.pl
Snowden dał mu list do władz niemieckic Według tego źródła Snowden jest gotów pomóc Niemcom w badaniu doniesień o podsłuchiwaniu ich przez amerykański wywiad.
Edward Snowden jest szczęśliwy w Rosji Najsłynniejszy, amerykański informatyk twierdzi, że nie żałuje iż ujawnił dane na temat inwigilacji elektronicznej prowadzonej przez amerykańskie służby specjalne.
Ojciec Edwarda Snowdena jedzie do Rosji Chce doradzić synowi w kwestii prawników, którzy mają doświadczenie w procesach dotyczących naruszenia amerykańskiej ustawy o szpiegostwie.
Szczyt USA-Rosja odwołany. Ale będą rozmowy Choć w związku z aferą Snowdena Biały Dom anulował szczyt z Rosją, administracja USA podtrzymała dzisiejsze spotkanie w Waszyngtonie szefów MSZ i resortów obrony obu państw.
bEqotYGG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)