Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pijani za kierownicą
14.01.2014 21:25

Śmiertelny wypadek na Mazurach

3,5 promila alkoholu miał we krwi kierowca BMW, który dzisiaj wieczorem spowodował śmiertelny wypadek drogowy blisko Olecka na Mazurach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Redos/Reporter)

Mężczyzna nie miał prawa jazdy, bo w przeszłości był już karany za jazdę pod wpływem alkoholu - poinformowała policja.

Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej z Olecka do Giżycka. Kierujący BMW 33-letni Grzegorz K. zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z autobusem PKS relacji Olsztyn-Suwałki. Śmierć na miejscu poniósł 36-letni pasażer samochodu. Żadnej z 10 osób jadących autobusem nic się nie stało - powiedział sierż. Daniel Bruski z warmińsko-mazurskiej policji.

Według policji kierowca BMW, który w tym wypadku został ranny, miał 3,5 promila alkoholu. Nie posiadał prawa jazdy, bo w przeszłości był już karany za jazdę w stanie nietrzeźwym. Sąd orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów. Mimo to Grzegorz K. - jak ustaliła policja - nadal jeździł. Ostatnim razem policyjny patrol zatrzymał go do kontroli drogowej 4 stycznia tego roku. Grzegorz K. miał wtedy również ok. 3 promili alkoholu w organizmie.

Przed tygodniem rząd rekomendował zmiany w prawie, które mają ograniczyć plagę pijanych kierowców. Kierowca po raz pierwszy przyłapany na prowadzeniu pod wpływem alkoholu traciłby prawo jazdy na okres od 3 do 15 lat (obecnie jest to od roku do 10 lat), płacił co najmniej 5 tys. zł nawiązki. Wyrok w takiej sprawie ma być publicznie ogłaszany.

Osoby, które po raz drugi zostałyby przyłapane na jeździe pod wpływem alkoholu, traciłyby prawo jazdy na co najmniej 5, a maksymalnie 15 lat. W tym wypadku nawiązka ma wynosić minimum 10 tys. zł. Taki kierowca musiałby się spodziewać bezwzględnej kary więzienia.

Zgodnie z propozycją rządu prowadzenie pojazdów bez uprawnień, które obecnie jest traktowane jako wykroczenie, stanie się przestępstwem.

Czytaj więcej w Money.pl
Miesiąc z prawkiem i już na podwójnym gazie Kierująca włączyła lewy kierunkowskaz i zjechała na lewy pas, a następnie gwałtownie skręciła w prawo. Po zatrzymaniu okazało się, że w jej organizmie jest ponad promil alkoholu.
Kolejna ofiara pijanego motorniczego tramwaju Wypadek spowodował motorniczy tramwaju, który prowadził pojazd pod wpływem alkoholu.
Tak wprowadzą obowiązkowe alkomaty - _ Treść będzie gotowa szybko. Sądzę, że optymalnie byłoby ten rok poświęcić na edukację i przygotowanie ludzi do tego _ - powiedział premier.
Tagi: pijani za kierownicą, pijani kierowcy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz