Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
05.08.2008 17:38

Śmiertelne zagrożenie czyha na Włochów na ulicy

Coraz więcej osób ginie na drogach oraz przy pracy - podał włoski instytut.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Według najnowszych danych statystycznych we Włoszech ginie coraz więcej osób przy pracy oraz na drogach. Dane te ogłosił w Rzymie znany instytut studiów społeczno-ekonomicznych CENSIS.

Według instytutu mieszkańcy Włoch więcej ryzykują chodząc do pracy, niż udając się na nocne samotne spacery ulicami miast. W zeszłym roku liczba ofiar wypadków przy pracy wyniosła prawie tysiąc 200 osób. Jeszcze większe niebezpieczeństwo czyha na użytkowników dróg. W 2006 roku w wypadkach drogowych zginęło ponad 5 i pół tysiąca osób.

Wobec tych liczb, twierdzi prezes CENSIS Giuseppe Roma, zjawisko przestępczości i związanego z nim zagrożenia wydaje się drugorzędne. W 2006 roku odnotowano we Włoszech 663 zabójstwa, wobec 879 we Francji , 727 w Niemczech i 901 w Wielkiej Brytanii.

Mimo to władze usiłują przekonać opinię publiczną, że problemem numer jeden jest świat przestępczy. Dlatego między innymi podjęto inicjatywę o udziale wojska w pilnowaniu ładu i porządku w większych miastach. Jeżeli wojsko gdziekolwiek mogłoby coś pomóc, to na pewno w fabrykach i na placach budowy, oświadczył prezes CENSIS.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz