Notowania

wiadomości
05.08.2008 17:38

Śmiertelne zagrożenie czyha na Włochów na ulicy

Coraz więcej osób ginie na drogach oraz przy pracy - podał włoski instytut.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Według najnowszych danych statystycznych we Włoszech ginie coraz więcej osób przy pracy oraz na drogach. Dane te ogłosił w Rzymie znany instytut studiów społeczno-ekonomicznych CENSIS.

Według instytutu mieszkańcy Włoch więcej ryzykują chodząc do pracy, niż udając się na nocne samotne spacery ulicami miast. W zeszłym roku liczba ofiar wypadków przy pracy wyniosła prawie tysiąc 200 osób. Jeszcze większe niebezpieczeństwo czyha na użytkowników dróg. W 2006 roku w wypadkach drogowych zginęło ponad 5 i pół tysiąca osób.

Wobec tych liczb, twierdzi prezes CENSIS Giuseppe Roma, zjawisko przestępczości i związanego z nim zagrożenia wydaje się drugorzędne. W 2006 roku odnotowano we Włoszech 663 zabójstwa, wobec 879 we Francji , 727 w Niemczech i 901 w Wielkiej Brytanii.

Mimo to władze usiłują przekonać opinię publiczną, że problemem numer jeden jest świat przestępczy. Dlatego między innymi podjęto inicjatywę o udziale wojska w pilnowaniu ładu i porządku w większych miastach. Jeżeli wojsko gdziekolwiek mogłoby coś pomóc, to na pewno w fabrykach i na placach budowy, oświadczył prezes CENSIS.

ZOBACZ TAKŻE:

*  [ Włochy: wojsko na ulicach ]( http://news.money.pl/artykul/wlochy;wojsko;na;ulicach,132,0,358276.html )
* [ Brytyjski rząd walczy z przestępczością młodzieży ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/brytyjski;rzad;walczy;z;przestepczoscia;mlodziezy,250,0,355322.html )
* [ Wlk. Brytania walczy z nożownikami ]( http://news.money.pl/artykul/wlk;brytania;walczy;z;nozownikami,142,0,355214.html )
* [ W UE rośnie liczba przestępstw i więźniów ]( http://news.money.pl/artykul/w;ue;rosnie;liczba;przestepstw;i;wiezniow,73,0,329289.html )
* **[ Wiadomości ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )**

Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz