Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śmiertelne potrącenie autem. Podejrzewany policjant

0
Podziel się:

Przy poszukiwaniu sprawcy wypadku pracowało kilkudziesięciu policjantów ze specjalnie powołanej grupy dochodzeniowo-śledczej.

Śmiertelne potrącenie autem. Podejrzewany policjant
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Policja zatrzymała 26-letniego funkcjonariusza swojej służby, podejrzewanego o potrącenie na przejściu dla pieszych 19-latki w miejscowości Wólka pod Lublinem. Kobieta mimo reanimacji zmarła. Kierowca zbiegł nie udzielając jej pomocy.

Według ustaleń policji sprawcą tego tragicznego wypadku jest 26-letni policjant z komendy policji w Łęcznej (Lubelskie). _ - Mężczyzna został zatrzymany do dyspozycji prokuratura _ - poinformował Andrzej Fijołek z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Podejrzewany o spowodowanie wypadku 26-latek to funkcjonariusz dwuletnim stażem pracy w policji, w stopniu starszego posterunkowego. Był jeszcze w okresie służby przygotowawczej; służył w zespole patrolowo-interwencyjnym.

Do wypadku doszło w sobotę około godziny 16.45. na drodze nr 82 w Wólce pod Lublinem. Kobieta przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Gdy już schodziła z przejścia, została potrącona przodem samochodu, który jechał w kierunku Łęcznej. Kierowca nie zatrzymał się i nie udzielił jej pomocy.

Policja zabezpieczyła ślady na miejscu wypadku i nagrania z pobliskich monitoringów m.in. z przejścia kolejowego oddalonego o kilkaset metrów. Przy poszukiwaniu sprawcy wypadku pracowało kilkudziesięciu policjantów ze specjalnie powołanej grupy dochodzeniowo-śledczej. Łącznie sprawdzili ponad 100 różnego rodzaju wytypowanych samochodów osobowych.

W środę ustalili, że w wypadku najprawdopodobniej uczestniczył volkswagen passat, którego właścicielem okazał się 26-letni policjant. _ - Samochód został zabezpieczony. Obecnie poddawany jest szczegółowym oględzinom _ - dodał Fijołek.

Za spowodowanie wypadku śmiertelnego i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 12 lat więzienia. Funkcjonariusz poniesie też odpowiedzialność dyscyplinarną. _ - Wdrożono już procedurę związaną z natychmiastowym zwolnieniem go ze służby _ - zaznaczył Fijołek.

Czytaj więcej w Money.pl
Zabił na pasach i uciekł. Policja go szuka Do wypadku doszło wczoraj około godziny 16.45 na drodze nr 82 w Wólce pod Lublinem. Kobieta przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Gdy już schodziła z przejścia, została potrącona przez samochód.
Po wypadku zablokowana droga krajowa nr 10 Droga prowadząca z Bydgoszczy do Szczecina zablokowana jest po wypadku, do którego doszło w miejscowości Stara Łubianka.
Groźny wypadek. Trzy osoby nie żyją Dziś rano na drogach krajowych nr 10 w Sieklukach i nr 92 w Piorunowie doszło do dwóch groźnych wypadków.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)