Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
śledztwo
04.06.2007 14:09

Śmierć w celi - prokuratura nie chce śledztwa

Prokuratura na warszawskiej Pradze nie chce prowadzić śledztwa w sprawie śmierci mężczyzny, którego znaleziono powieszonego w celi jednego z komisariatów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Odpowiedzialni za śledztwo prokuratorzy zwrócili się do prokuratury apelacyjnej o przekazanie sprawy poza okręg praski.

Rzeczniczka praskiej prokuratury okręgowej Renata Mazur powiedziała, że prokuratorzy chcą uniknąć zarzutu braku bezstronności. Na co dzień współpracują bowiem z policjantami, na których komisariacie wydarzyła się tragedia.

Według wstępnych ustaleń mężczyzna - podejrzany o rozbój i kradzież - po decyzji sądu o jego tymczasowym aresztowaniu popełnił samobójstwo, wieszając się w celi. Renata Mazur powiedziała, że dotąd przeprowadzono podstawowe czynności śledcze.

Praska prokuratura badała okoliczności śmierci mężczyzny oraz to, czy ktoś ponosi za tę śmierć odpowiedzialność. Prokuratorzy sprawdzali między innymi ewentualność niedopełnienia obowiązków przez policjantów, którzy pełnili dyżur w komisariacie. Według rodziny ofiary, ślady na ciele mężczyzny wskazywały na pobicie. Natomiast według policji, rodzina mogła błędnie uznać pośmiertne plamy opadowe za obrażenia po pobiciu. Ostateczne wyniki sekcji zwłok mężczyzny mają być znane w niedługim czasie, być może jeszcze w tym tygodniu.

Tagi: śledztwo, wiadomości, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz