Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śmierć po dopalaczach. Śledztwo umorzone

0
Podziel się

Poznańska prokuratura tłumaczy, że w momencie zgonu handel nie był zakazany.

Śmierć po dopalaczach. Śledztwo umorzone
(Pawel998/CC/Wikipedia)
bEgwFKMR

W momencie zgonu handel nie był zakazany - tłumaczy rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus.

Śledztwo umorzono również z tego względu, że nikt obcy nie przyczynił się do zażycia przez zmarłego mężczyznę dopalaczy.

W sierpniu 2010 roku Rafał S. jadący pociągiem na trasie Kościan - Poznań zachowywał się w sposób nadpobudliwy. Po przyjeździe do Poznania zespół ratunkowy przewiózł go do szpitala, gdzie mężczyzna zmarł z powodu zatrzymania krążenia.

bEgwFKMT

2 października 2010 roku na podstawie decyzji Głównego Inspektora Sanitarnego - inspektorzy sanepidu w asyście policji zamknęli w całym kraju 1378 sklepów oferujących dopalacze.
Na podstawie opinii biegłych ustalono, że przyczyną zatrzymania krążenia i zgonu Rafała S. były skutki spożycia środka psychoaktywnego zawierającego MDPV - składnika aktywnego w legalnych w owym czasie dopalaczach.

_ - Analiza zebranego w sprawie materiału doprowadziła do wniosków, że do śmierci Rafała S. nie przyczyniło się działanie osób trzecich. Ustalono, że Rafał S. zażywał tzw. dopalacze sam, mimo że na opakowaniu widniała informacja, iż nie są one przeznaczone do spożycia _ - powiedziała PAP Mazur-Prus.

W czasie, kiedy doszło do zgonu, nie było regulacji prawnych zabraniających wprowadzania tzw. dopalaczy do obrotu i dlatego śledztwo w sprawie narażenia życia Rafała S. poprzez handel dopalaczami musiało być umorzone.

Od 27 listopada, na mocy nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, w Polsce nie można produkować i wprowadzać do obrotu produktów, które mogą być używane, jako środki odurzające lub substancje psychotropowe, czyli np. dopalaczy.

bEgwFKMZ
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t86296.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zmieniono;prawo;a;handel;dopalaczami;kwitnie,195,0,723139.html) Zmieniono prawo. A handel dopalaczami kwitnie Nowa ustawa miała ograniczyć obrót tymi substancjami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/131/t112259.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/projekty;sld;i;pis;ws;dopalaczy;trafily;do;podkomisji,95,0,688223.html) Projekty SLD i PiS ws. dopalaczy trafiły do podkomisji Rząd nie popiera projektów opozycji._ Są niezgodne z prawem UE. _
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t112265.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/premier;zamyka;sklepy;z;dopalaczami;w;sieci;wciaz;sa;dostepne,190,0,686014.html) Premier zamyka sklepy z dopalaczami. W sieci wciąż są dostępne Tusk: Jak będzie trzeba, będziemy działać na granicy prawa. Tymczasem sklepy internetowe organizują wyprzedaże.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t74629.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sanepid;wykryl;substancje;zakazane;w;dopalaczach,163,0,733347.html) Sanepid wykrył substancje zakazane w dopalaczach Kopacz: _ Jest kilkanaście zawiadomień do prokuratury w tej sprawie _.
bEgwFKNu
wiadomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)